Nejeden majitel zahrady se každoročně potýká s invazí škůdců. Jací ale ohrožují naši zahradu nejvíce? Krtci, hraboši, brouci nebo slimáci jsou nejčastějšími návštěvníky pozemků, na kterých pěstujeme rostliny, keře nebo ovocné stromy.
Každý chce mít krásnou, zdravou a udržovanou zahradu. Kvůli škůdcům a nemocem často musíme sáhnout po chemických přípravcích. Přírodní prostředky jsou přitom mnohem lepší a stejně účinné.
Dříve nejoblíbenější pokojovka upadla do zapomnění. Asparágus přitom i dnes dokáže rozzářit interiér
Jistě si každý pamatuje dobu, kdy byl asparágus jednou z mála rostlin, která se vyskytovala ve všech výkladních skříních obchodů i v domácnostech.
Všichni milujeme léto a slunce. Není tedy divu, že se zahradu snažíme vytvořit tak, aby se na ní dalo v létě trávit spoustu času.
Při výběru pokojových rostlin byste měli dbát nejen na to, jestli se vám rostlina líbí, ale také na to, jak velkou máte místnost, do které budete květinu dávat.
Sníte o balkonu jako z pohádky? Pak na něm nesmí chybět barevné květiny a bylinky. Není třeba za ně utrácet mnoho peněz, můžete na něj totiž umístit i rostliny, které běžně pěstujete doma.
Každý majitel zahrady chce, aby byly jeho rostliny zdravé a krásné. Proto se jí samozřejmě musíte věnovat a chránit ji od nevítaných hostů. Škůdce můžete odradit a vyhnat z vaší zahrady mnoha způsoby.
Keře můžeme vysazovat na jaře nebo na podzim. Jarní záhonky budou vyžadovat časté zalévání a je také možné, že se vůbec neuchytí.