Rybenky můžeme lapit do pasti, zbavíme se jich také domácími produkty

9375

Všichni tyto malé tvory známe a nikdo je nechcete mít doma. Dobrou zprávou je, že pro vás nejsou škodliví, ale přesto byste je neměli nechávat příliš dlouho ve svém domově. Využijte jeden z následujících způsobů, jak se zbavit těchto zajímavých škůdců. Rybenky milují vlhkost, takže je většinou najdete v koupelně nebo kolem toalety. A zde jsou metody, jak se jich zbavit. Pasti na rybenky Na trhu najdete hodně pastí a většina z nich je zcela ekologická. Zároveň fungují velmi dobře, takže se rybenek snadno a rychle zbavíte. Tento produkt obsahuje potravinovou vůni, která je zaručeně přiláká.

Pavouky udrží mimo domov několik jednoduchých pravidel

Zbavit se pavouků v domě pomohou přírodní odpuzovače

Patříte mezi jedince s arachnofobií? Rozhodně na světě nejste sami. Strach z pavouků patří mezi nejrozšířenější fobie na světě. Nikdo z nás nechce mít pavouky doma. Naštěstí existují způsoby, jak jim můžete předcházet a odradit je od pobytu u vás doma. Nemusíte používat žádné chemické látky, abyste jejich množství omezili. Úplně stačí, když se budete držet těchto pravidel. Čistý domov V první řadě byste měli doma pravidelně uklízet. Vysávání, vytírání (i na špatně dostupných místech), utírání prachu a údržba kuchyně zajistí, že u vás doma pavouci nebudou mít jídlo ani klid.

Mravenců v domácnosti se zbavíme pomocí skořice nebo prášku do pečiva

Sugar Jar Lying Kitchen Floor With Red Candy Ants Crawling Across Floor Pest Problems Indoors

Pokud v bytě nebo domě zahlédnete mravence, nemusí se jednat o žádnou tragédii. Musíte si ale zjistit, jestli jich v domácnosti máte jen pár, nebo je jich celá kolonie. Poté bude mnohem těžší se jich zbavit. Mravenci jdou hlavně na zbytky od jídla, proto se velmi často objevují v jídelnách, kuchyních nebo spížích. Jestli chcete použít domácí prostředky, poradíme vám Existuje hned několik způsobů, jak se můžete mravenců zbavit. Záleží pouze na tom, jestli chcete používat chemické přípravky, nebo raději vyzkoušíte domácí metody, díky kterým nejen ušetříte peníze, ale také přírodu. Jedním ze způsobů je skořice.

Proti rybenkám funguje snížení vlhkosti, domácí mazlíček nebo levandule

Silverfish Insect Macrophotography

Rybenky jsou pro naši domácnost neškodné. Nejčastěji se objevují v koupelnách nebo mezi našimi zásobami potravin. Rybenky nepřenášejí žádné nemoci, ale i tak jsou to nevítaní hosté. Mnoho lidí se jich štítí. Pokud znáte tento jednoduchý způsob, jak se rybenek zbavit, máte vyhráno. Budete potřebovat pár surovin, které najdete v kuchyni. Základní informace a rybenkách Rybenka je považována za vlhkomilný hmyz. Má charakteristickou stříbrnou barvu. Vyskytuje se prakticky na celém světě. Poprvé se tento hmyz objevil v tropech a do Evropy se dostal během přepravy obilí. Vědci se domnívají, že rybenky existují už více než 300 milionů let.

Kuny dělají řidičům každoročně vrásky. Auto před nimi ochrání jednoduchá prevence

Beautiful Cute Beech Marten

Podzimní chladné počasí a zejména první mrazíky způsobují řidičům vrásky na čele nejen vlivem zhoršených jízdních podmínek na silnici, ale také kvůli kunám. Přizpůsobiví dravci jsou přemnožení a objevují se nejen v lesních či venkovských oblastech, nýbrž rovněž ve městech, kde mají možnost najít potravu. Auto jim pak skýtá ideální úkryt. Jenže nejde jen o příbytek, kuna může způsobit na vozidle vážné škody. Jak kuny bezpečně odradit? Nebezpečná šelma ničí kabeláž Jistě každý slyšel příběh o tom, jak někomu kuna zlikvidovala kabeláž nebo přívodní trubice u motoru auta, protože si pod kapotou vytvořila úkryt.

Před hlodavci ochrání domov některé vůně a speciální prostředky

Young Brown Rat Looking Food

S koncem léta začínají stodoly nebo sklepy rodinných domů navštěvovat nezvaní hosté. Nutí je k tomu nižší teploty a možnost najít něco k snědku. Myši hledají klidné přístřeší, kde přečkají zimu. Ve chvíli, kdy se dostanou do domácnosti, je zle. Hlodavci dokáží napáchat nemalé škody, k tomu jsou přenašeči různých nebezpečných nemocí. Jak poznat, že si drobní savci vybrali právě váš dům? Co s prvními podzimními dny udělat, aby se myši vašemu obydlí vyhnuly obloukem? Stačí poměrně málo a hlodavci půjdou o dům dál, inspirujte se tipy odborníků.

Domov před hlodavci ochrání především správná prevence

Closeup Marsh Rice Rat Sunlight With Blurry Background

Myš či přímo potkan nebo krysa? Hlodavci jsou hrozbou nejen pro domy na venkově nebo v lesních oblastech, tito inteligentní tvorové se objevují též ve městech nebo v metropoli, kde obývají sklepy nebo půdní prostory. Právě z těchto míst se mohou snadno rozšířit do jednotlivých bytových jednotek. Jak zamezit průniku hlodavců do bytu či do domu a co je dozajista zastaví před návštěvou právě vaší domácnosti? Podzim ve znamení stěhování za teplem První chladnější dny značí jediné, hlodavci se stahují do lidských příbytků, kde hledají teplo a dostatek potravy.

Před krysami ochrání domov především důkladná prevence

Cute Little Rat Wooden Background

Setkání s krysou je děsivé. Ještě horší je, když se s ní setkáte přímo ve svém domě. Přemnožené krysy nejsou v lidských příbytcích ojedinělé, jejich populace je obrovská a vlivem dostupnosti organických zbytků se snadno dostávají do blízkosti domů. Objevují se ve sklepích, ale mohou se dostat i přímo do domácnosti. Čím jsou krysy nebezpečné a jak zamezit jejich pronikání do nitra domova? Podzim jako čas hlodavců Chladnější období je čas, kdy hledají různé druhy zvířat útočiště před zimou a také potravu. Výjimkou nejsou ani hlodavci včetně krys, které se stahují na venkově i ve městech do domů, kde mohou napáchat velké škody.