Ultrazvukový aroma difuzér se stane pomocníkem pro útulnější domácnost

30283

Příjemná vůně dokáže zlepšit den. Proto se hodí mít doma aroma difuzér. Nabízí se různé modely, přičemž značnou oblibu mají ty ultrazvukové. Nabízí totiž řadu praktických výhod. Ultrazvuková technologie Ultrazvukový aroma difuzér je skvělou volbou. Nabízí moderní technologii, která má řadu benefitů. Jako náplň se využívá voda společně s vonnými olejíčky. Můžete si tak vytvořit vůni s intenzitou přesně na míru. Příjemné aroma se pak přirozeně šíří interiérem. Zařízení rychle kmitá, díky tomu se voda s vůní přeměňuje v drobné kapičky podobné páře. Tak se efektivně rozšíří do okolí. Výhodou je, že kvalita oleje je zachována, jelikož nedochází k žádným fyzikálním změnám.

Správný způsob čištění propůjčí zrcadlům dokonalý lesk a čistotu

2150453336

Dokonale vyleštěné zrcadlo je nezbytností každé koupelny. A také noční můrou mnoha žen. Zajistit si krásně čisté a vyleštěné zrcadlo není pro každou ženu jednoduché, ale ve skutečnosti to zvládne každý. Musíte mít jen správné pomocníky a udělat pár snadných kroků, které vás dovedou k požadovanému výsledku. Nepotřebujete na to nic jiného než kvalitní hadřík a efektivní čisticí prostředek. Jak na to? Co použít na zrcadlo? Máte-li doma prostředky z drogerie, které jsou určené pro čištění skla, můžete je klidně použít. Mnohem důležitější je správný hadr, který použijete při úklidu i leštění.

Odstranění mechu ze střechy usnadní tlakový čistič i správná prevence

10654

Mech na střeše nevypadá vůbec dobře. Jednou za pár let ho musíte odstranit, ale zároveň nepoškodit tašky nebo jiný materiál střechy. Máte dvě základní možnosti, jak se ho zbavit. Důležité je, abyste postupovali bezpečně a ujistili se, že jste v bezpečí vy i všichni ostatní. Ze střechy mohou odletovat části mechu i jiné nečistoty, takže by se v blízkosti domu neměl nikdo pohybovat. Mechanická metoda Kompletně mechanickou možností je kartáčování. Je to velmi náročné a zdlouhavé, ale jestli potřebujete vyčistit pouze malou část střechy, bude vám použití kartáče nebo koštěte stačit. Mnohem lepší je použití tlakového čističe (vapky).

Staré pečivo najde využití v kuchyni, na zahradě i pro zábavu

4458

Většina lidí staré pečivo vyhodí do koše nebo se vydají k rybníku nebo řece, aby nakrmili kachny. Nic z toho dělat nemusíte. Místo toho se naučte, co udělat se starým pečivem. Existuje mnoho způsobů, jak je využít naplno a  zajistit, že nevyhodíte žádné pečivo, za které jste zaplatili své peníze. Sami uvidíte, která z následujících metod bude nejlepší pro vaši domácnost. Strouhanka nebo krutony Klasickou metodou zpracování starého pečiva je výroba domácí strouhanky. Jednoduše nastrouhejte nebo rozmixujte pečivo (ideálně rohlíky nebo housky) na jemný prášek.

Zatuchlé oblečení osvěží mrazák, ocet nebo vonné oleje

2149117050

Špinavá pračka a špatně vysušené prádlo – to jsou nejčastější příčiny zatuchlého zápachu oblečení. Někdy stačí oblečení znovu vyprat, abyste se problému zbavili. Existují také další domácí metody, které vám pomohou zbavit se zápachu. Zkuste například dát zatuchlé kousky do mrazáku nebo přidat do prádla borovicový olej. Odkud pochází zápach z oblečení? Vytahujete oblečení ze skříně a cítíte, jak páchne zatuchlinou? Důvodů může být mnoho. Nejčastěji se nepříjemný zápach objevuje na oblečení, které delší dobu nenosíme. Na vině v tomto případě mohou být bakterie v nábytku. Proto je důležité skříň často větrat a čistit a dbát na dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Plíseň na zdech zlikviduje ocet, peroxid vodíku nebo bělidlo

315

V mnoha bytech i domech se může objevit plíseň na zdi. Není to nic neobvyklého. Jakmile špatně větráte a máte doma více vlhkosti, může se objevit kdekoli. Většinou ji najdete v kuchyni nebo koupelně, ale záleží pouze na zdroji vlhkosti. Odstranit ji musíte rychle, protože je velmi nebezpečná pro vaše zdraví. Naštěstí vám k tomu postačí domácí produkty. Jaké? Plíseň odstraňte mechanicky Ještě před použitím samotného čisticího prostředku musíte plíseň ze zdi seškrábat. To je nejlepší způsob, jak se zbavit největší části této nebezpečné látky. Nezapomínejte používat ochranné pomůcky, aby se vám plíseň nedostala na ruce nebo do obličeje.

Vodní kámen v toaletě vyčistí jedlá soda, ocet nebo kyselina citronová

3480

Čistý záchod je základem uklizené koupelny a také domácnosti. Není ale vždy jednoduché ho vyčistit správně, protože toaleta může být plná různých bakterií, které nebudou vypadat dobře. Navíc se často objevuje i vodní kámen, zvlášť v případech, kdy dlouho toaletu nečistíte. V toaletě se skrývá mnoho virů a bakterií Kuchyň sice bývá velmi špinavým místem, ale nic se nevyrovná koupelně. Tady trávíte spoustu času, a proto je potřeba udržovat ji v čistotě. Nejen toaleta, ale také vana nebo umyvadlo jsou místy, kde se postupně může usadit vodní kámen, který je velmi těžké odstranit.

Mléko chrání rostliny před plísní, škůdci i nemocemi

18233

Mléko patří mezi suroviny, které má doma prakticky každý z nás. Možná vás nikdy nenapadlo, že ho můžete velmi efektivně použít i na své zahradě, a to hned k několika účelům. Obsahuje živiny, které prospívají rostlinám a odrazují škůdce i nemoci. Existuje hned pět možností, jak využít mléko na zahradě. Vyzkoušejte alespoň jednu z nich a nebudete litovat této metody. Ochrana před plísní Laktóza v mléce dokáže zničit plíseň, která se může na zahradě rozšířit. Jednoduše smíchejte 1 díl mléka s 2-3 díly vody. Touto směsí postříkejte rostliny jednou za týden.