Rose 8219 1920

Zima pomalu klepe na dveře a nastává čas postarat se o všechny rostliny na zahradě

Podzim je období, kdy připravujeme své zahradní rostliny na zimu. V závislosti na tom, co roste na vaší zahradě, můžete udělat hodně, abyste své rostliny připravili na chladnější měsíce.

Vykopejte cibulky trvalek

Podzim je čas na výsadbu odolných jarních cibulek rostlin, ale existují i jiné druhy, známé jako jemné cibulky, které je třeba před zimou vykopat. Patří mezi ně oblíbené květiny jako mečíky, jiřiny a dosny (kany).

Chcete-li tyto rostliny uchovat na další rok, ve chvíli, kdy jim mrazem zhnědnou listy, je opatrně vykopejte a odřízněte shnilé a suché části. Přebytečnou půdu očistěte, ale nemyjte ji vodou, výhonky zkraťte na 5 cm. Nechte je týden vyschnout na chladném místě a poté je zabalte do prodyšné nádoby (např. lepenková krabice) a zakryjte pilinami nebo novinami, aby se cibulky nedotýkaly. Uchovávejte v garáži, sklepě nebo na jiném místě, kde nemrzne.

Mohlo by vás zajímat:  Karton se hodí na zahradě jako mulč nebo přídavek do kompostu
Zdroj obrázku: Freepik

Prodlužte krásu letniček

Na rozdíl od trvalek, které se každý rok vracejí, žijí letničky v zahradě pouze jednu sezónu a nemohou přežít mrznoucí teploty. Některé lépe kvetou v chladnějším počasí, např. okrasná kapusta, lobelka a hledík. Jiné, jako ostálka sličná (cínie) nebo francouzský měsíček, dávají přednost horku.

Životnost obou typů letniček můžete prodloužit tím, že je během slabých mrazů zakryjete tkaninou z tzv. polyspunu. Se zaléváním pokračujte, dokud neumrznou. Letničky, které máte v květináčích, přesuňte do garáže nebo na jiné chráněné místo.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte na své zahradě prostor pro zábavu a setkávání
Zdroj obrázku: Freepik

Růže nestříhejte

Růže jsou tak krásné, že je těžké jim upřít pozornost, kterou během vegetačního období potřebují. Některé druhy jsou odolnější, jiné méně, proto je důležité vědět, jakou růži máte. Nejzranitelnější skupinou jsou čajové růže, naopak nejjednodušší na pěstování a péči jsou keřové růže.

Ujistěte se, že dáváte růžím dostatek vody, ještě než zmrzne půda, ale nehnojte je ani nezastřihujte. Abyste ochránili kořeny před mrazem, nahromaďte kolem jejich základny další vrstvu zeminy. Pro větší ochranu můžete přidat také vrstvu slámy, listí nebo mulčovací kůry.

Zdroj: https://learn.eartheasy.com/articles/ten-ways-to-prepare-your-garden-for-winter/
Přidat na Seznam.cz