Dominanta každé ložnice. Při výběru postele je důležitá především funkčnost, pak i estetika

Postel je dominantou každé ložnice. Dekorativní funkce ale není ten základní parametr, na který bychom se při výběru postele měli soustředit. Správně vybraná postel nám zaručí kvalitní spánek, a tím i dobré zdraví. Čemu všemu musíme při výběru věnovat pozornost?  Správný rozměr postele je zásadní Postel je individuální prostor každého jedince, a tak bychom k jejímu výběru měli i přistupovat. Standardní běžná délka postele jsou dva metry.

Citron v kuchyni už je stará věc, pozvěte ho do ložnice a budete překvapeni

Věděli jste, že někteří lidé nechávají citron v ložnici? Vážně si z vás neděláme legraci. Vězte, že k tomu tito lidé mají dostatek dobrých důvodů. Možná vás přesvědčíme o tom, že je to dobrý nápad a již dneska to zkusíte také. Ukazuje se totiž, že citron není užitečný pouze v kuchyni. Jaké výhody přináší citron v ložnici?  Účinky citronu To, že citron je velice zdravé ovoce, víme všichni.

Matrace bez roztočů a bakterií díky jednoduchému vyčištění

Matrace, na které spíte nebo sedíte, je místem, kde se hromadí spousta bakterií. Částečky kůže, které zde zůstávají, jsou perfektní živnou půdou pro roztoče, kteří se zde množí a mohou způsobovat alergie. Nedovolte těmto tvorům, aby ovládali vaši domácnost, nebo dokonce místo, kde spíte. Vyhlaste jim válku tím, že matraci dokonale vyčistíte tím nejsnadnějším způsobem.  Matrace vyžaduje údržbu I když obvykle pereme ložní prádlo a prostěradla, zapomínáme na samotnou matraci.

Na kvalitu spánku má vliv i vhodně zvolené prostěradlo, není materiál jako materiál

Jak si kdo ustele, tak si i lehne. Tohle přísloví je jistě stále platné. Spánek je nezbytný pro zdraví našeho těla, snižuje stres a napětí, umožňuje regeneraci, zlepšuje náladu a koncentraci. Kvalitní spánek ale závisí na mnoha faktorech – pohodlná postel, ergonomický polštář, teplé, ale vzdušné peřiny. A pozornost je třeba věnovat i poněkud přehlíženému prostěradlu. Jak vybrat to správné? Možná si většina z vás říká, že prostěradlo je nepodstatné.

Co vše ukrývají matrace raději nevědět, jejich čištění přitom zvládají i běžné věci z domácnosti

Tušili jste, že každý člověk má na své kůži ohromné množství bakterií? Říká se, že na jeden centimetr kůže je to až 10 000 – 100 000 bakterií. Ohromné množství, viďte? Některé bakterie se od kůže odloučí a žijí v naší posteli. Dokonce se přiživují na naší odumřelé kůži a tím se jim v posteli velmi daří. Velké množství bakterií v naší posteli může vyvolávat či zhoršovat atopický ekzém, astma, bronchitidu či dokonce zápal plic.

O nezvaných hostech v ložním prádle nemáme ani tušení, k jejich likvidaci pomůže i otevřené okno

Běžný prach je pro mnoho lidí utrpením. I když sám o sobě nezpůsobuje žádné příznaky, roztoči žijící v něm přispívají k výskytu mnoha alergií. Tváří v tvář prachu se často cítíme bezmocní. Neměli bychom však podceňovat roztoče v ložním prádle nebo na polštářích. Proto jsme se rozhodli vám poradit, jak se roztočů zbavit a jak s nimi bojovat.  Co jsou roztoči a co zabíjejí?

Nakrájený citron pomůže s psychickými problémy a zlepší spánek

Už jste někdy zkoušeli nakrájet citrón a umístit ho vedle postele nebo do rohů místnosti? Že v tom nevidíte nic zvláštního? Pak je čas to vyzkoušet! Výhod je opravdu spoustu a sami budete překvapeni, co takový citrón dokáže a jakou atmosféru pohody a klidu je schopný svou vůni vytvořit. Uvolňuje od stresu Kdy jindy si pořádně odpočinout než při nerušeném spánku v posteli.