Pravidelný úklid by se měl stát prioritou každého, kdo žije ve vlastním domově. Jedině tak zajistíte, že nebudete každý den zbytečně dýchat prach a nečistoty v ovzduší. A navíc nebudete šlapat na drobky a jiný nepořádek, kterého je na podlaze neustále hodně. Vysávání je jednou z běžných činností, ale možná netušíte, kolikrát týdně nebo měsíčně byste se tím měli zabývat. Obvykle stačí vysát jednou za týden V běžných domácnostech bez domácích mazlíčků nebo dětí vám vysávat postačí jednou za týden.
Dokonale vyleštěné zrcadlo je nezbytností každé koupelny. A také noční můrou mnoha žen. Zajistit si krásně čisté a vyleštěné zrcadlo není pro každou ženu jednoduché, ale ve skutečnosti to zvládne každý. Musíte mít jen správné pomocníky a udělat pár snadných kroků, které vás dovedou k požadovanému výsledku. Nepotřebujete na to nic jiného než kvalitní hadřík a efektivní čisticí prostředek. Jak na to? Co použít na zrcadlo? Máte-li doma prostředky z drogerie, které jsou určené pro čištění skla, můžete je klidně použít. Mnohem důležitější je správný hadr, který použijete při úklidu i leštění.
Čistý záchod je základem uklizené koupelny a také domácnosti. Není ale vždy jednoduché ho vyčistit správně, protože toaleta může být plná různých bakterií, které nebudou vypadat dobře. Navíc se často objevuje i vodní kámen, zvlášť v případech, kdy dlouho toaletu nečistíte. V toaletě se skrývá mnoho virů a bakterií Kuchyň sice bývá velmi špinavým místem, ale nic se nevyrovná koupelně. Tady trávíte spoustu času, a proto je potřeba udržovat ji v čistotě. Nejen toaleta, ale také vana nebo umyvadlo jsou místy, kde se postupně může usadit vodní kámen, který je velmi těžké odstranit.
Pravidelný úklid v kuchyni je nedílnou součástí běžného úklidu. Ovšem stává se, že některá zákoutí opomíjíme. Například vrchní části kuchyňských skříněk bývají často zaneseny prachem a tukem z vaření. Tato silná vrstva prachu a tuku se odstraňuje velmi obtížně a běžný hadr namočený do horké vody nám s tímto problémem nepomůže. Níže pro vás máme tip na produkty, které v domácnosti běžně naleznete a navíc by se daly nazvat ekologickými. Jak vyčistit mastnotu z kuchyňských skříněk pomocí octa? Kuchyňské skříňky jsou vystavovány nadměrnému znečistění v souvislosti s přípravou pokrmů. Vytváří se na nich povlak, který se neobjede bez zvláštní péče.
Nezáleží na tom, jak dobrý jste kuchař. Každému se jednou za čas stane, že připálí hrnec nebo pánev. Není to vždy příjemné, ale s touto situací si můžete poměrně jednoduše poradit. Musíte jen vědět, jaké domácí produkty k tomu využít. Řekneme vám hned o čtyřech z nich a přidáme k tomu jednoho šikovného pomocníka. Toho najdete v každé drogerii nebo supermarketu. Ocet Do připáleného hrnce nalijte vodou a ocet. Tekutina musí zakrýt všechny připáleniny. Postavte hrnec na sporák, přiveďte tekutinu k varu a nechte ji vařit 10-15 minut. Snižte teplotu a nechte tekutinu vařit dalších 10-15 minut.
Ocet jistě nechybí v žádné kuchyni. Nemusíte ho ale používat jen při vaření. Skvěle vám poslouží také při úklidu a můžete ho použít mnoha způsoby. Poradíme vám, jak ho můžete naplno využít a získat dokonale čistou domácnost bez použití chemie nebo drahých čisticích prostředků. Váš domov možná nebude chvíli vonět, ale rozhodně bude úžasně čistý. Čisté povrchy Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a tento roztok můžete použít prakticky na jakýkoli povrch v domově. Nepoužívejte ho na mramor nebo jiné citlivé povrchy. Na místa, jako je koupelna, toaleta, podlahy nebo pracovní desky bude tento roztok fungovat jako malý zázrak.
Čistá lednice je základem pro zdravé vaření, čerstvé jídlo i vaše zdraví. V čisté lednici se nebudou tolik držet nebezpečné bakterie ani zápach. Stačí, když budete vždy postupovat krok za krokem a vždy získáte dokonale čistý spotřebič, ve kterém se vám nebudou kazit potraviny. Přitom stačí, abyste na úklid nezapomínali a pravidelně pečovali o svou lednici. Jak na to? Lednici vypněte a všechno vyndejte V první řadě z ní vyndejte veškeré jídlo. V zimě máte výhodu, že můžete dát vše za okno a nebudete riskovat, že se vám potraviny zkazí.
Nehezké rezavé skvrny čas od času najdeme na delší dobu nepoužívané naběračce nebo klidně také na vidličce, kterou jsme právě vyndali z myčky. S korozí se nejčastěji setkáme právě v domácnostech, ve kterých se používá myčka na nádobí. Po umytí se kuchyňské potřeby v myčce ještě nějaký čas suší, nelze je ale vysušit úplně, a to kvůli neustálé kondenzaci par. Pokud nečekáte na signál, že už je umyto, s utěrkou v ruce, necháváte myčku pootevřenou a nádobí doschne na vzduchu. Tím právě vzniká rez, protože kapka vody se například na příborech drží i několik hodin, než úplně vyschne.