Vodní kámen v toaletě vyčistí jedlá soda, ocet nebo kyselina citronová

3480

Čistý záchod je základem uklizené koupelny a také domácnosti. Není ale vždy jednoduché ho vyčistit správně, protože toaleta může být plná různých bakterií, které nebudou vypadat dobře. Navíc se často objevuje i vodní kámen, zvlášť v případech, kdy dlouho toaletu nečistíte. V toaletě se skrývá mnoho virů a bakterií Kuchyň sice bývá velmi špinavým místem, ale nic se nevyrovná koupelně. Tady trávíte spoustu času, a proto je potřeba udržovat ji v čistotě. Nejen toaleta, ale také vana nebo umyvadlo jsou místy, kde se postupně může usadit vodní kámen, který je velmi těžké odstranit.

Kuchyňské skříňky zbaví mastných nečistot ocet a jedlá soda

112564

Pravidelný úklid v kuchyni je nedílnou součástí běžného úklidu. Ovšem stává se, že některá zákoutí opomíjíme. Například vrchní části kuchyňských skříněk bývají často zaneseny prachem a tukem z vaření. Tato silná vrstva prachu a tuku se odstraňuje velmi obtížně a běžný hadr namočený do horké vody nám s tímto problémem nepomůže. Níže pro vás máme tip na produkty, které v domácnosti běžně naleznete a navíc by se daly nazvat ekologickými. Jak vyčistit mastnotu z kuchyňských skříněk pomocí octa? Kuchyňské skříňky jsou vystavovány nadměrnému znečistění v souvislosti s přípravou pokrmů. Vytváří se na nich povlak, který se neobjede bez zvláštní péče.

Připálený hrnec pomohou vyčistit domácí prostředky. Bude znovu jako nový

16919

Nezáleží na tom, jak dobrý jste kuchař. Každému se jednou za čas stane, že připálí hrnec nebo pánev. Není to vždy příjemné, ale s touto situací si můžete poměrně jednoduše poradit. Musíte jen vědět, jaké domácí produkty k tomu využít. Řekneme vám hned o čtyřech z nich a přidáme k tomu jednoho šikovného pomocníka. Toho najdete v každé drogerii nebo supermarketu. Ocet Do připáleného hrnce nalijte vodou a ocet. Tekutina musí zakrýt všechny připáleniny. Postavte hrnec na sporák, přiveďte tekutinu k varu a nechte ji vařit 10-15 minut. Snižte teplotu a nechte tekutinu vařit dalších 10-15 minut.

Ocet využije každá domácnost. Hodí se při úklidu nebo praní prádla

Nejčastější chyby, které brání rychlému a efektivnímu úklidu

Ocet jistě nechybí v žádné kuchyni. Nemusíte ho ale používat jen při vaření. Skvěle vám poslouží také při úklidu a můžete ho použít mnoha způsoby. Poradíme vám, jak ho můžete naplno využít a získat dokonale čistou domácnost bez použití chemie nebo drahých čisticích prostředků. Váš domov možná nebude chvíli vonět, ale rozhodně bude úžasně čistý. Čisté povrchy Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a tento roztok můžete použít prakticky na jakýkoli povrch v domově. Nepoužívejte ho na mramor nebo jiné citlivé povrchy. Na místa, jako je koupelna, toaleta, podlahy nebo pracovní desky bude tento roztok fungovat jako malý zázrak.

Čištění lednice krok za krokem. Správný postup ji zbaví nečistot a zápachu

Lednicka

Čistá lednice je základem pro zdravé vaření, čerstvé jídlo i vaše zdraví. V čisté lednici se nebudou tolik držet nebezpečné bakterie ani zápach. Stačí, když budete vždy postupovat krok za krokem a vždy získáte dokonale čistý spotřebič, ve kterém se vám nebudou kazit potraviny. Přitom stačí, abyste na úklid nezapomínali a pravidelně pečovali o svou lednici. Jak na to? Lednici vypněte a všechno vyndejte V první řadě z ní vyndejte veškeré jídlo. V zimě máte výhodu, že můžete dát vše za okno a nebudete riskovat, že se vám potraviny zkazí.

Rez na kuchyňských doplňcích vyčistí jedlá soda nebo kyselina citronová

Sponge Soda Jar Lemons Eco Cleaning Concept Zero Waste Lifestyle

Nehezké rezavé skvrny čas od času najdeme na delší dobu nepoužívané naběračce nebo klidně také na vidličce, kterou jsme právě vyndali z myčky. S korozí se nejčastěji setkáme právě v domácnostech, ve kterých se používá myčka na nádobí. Po umytí se kuchyňské potřeby v myčce ještě nějaký čas suší, nelze je ale vysušit úplně, a to kvůli neustálé kondenzaci par. Pokud nečekáte na signál, že už je umyto, s utěrkou v ruce, necháváte myčku pootevřenou a nádobí doschne na vzduchu. Tím právě vzniká rez, protože kapka vody se například na příborech drží i několik hodin, než úplně vyschne.

Pravidelnost a dobrý plán udrží domov neustále čistý

Woman Vacuums Gray Carpet With Vacuum Cleaner Cleaning Cleanliness Concept

Udržování čisté domácnosti je důležitým aspektem každodenního života. Čistá domácnost není jen o estetice, ale také o zdraví a pohodlí. Pokud chcete vědět, jak udržovat svou domácnost v čistotě a organizovanosti, následujte několik užitečných rad. 1. Vytvořte si plán úklidu: Pravidelný plán úklidu je základem čisté domácnosti. Rozdělte si úkoly na denní, týdenní a měsíční úkoly. Denní úkoly mohou zahrnovat vytírání podlah a mytí nádobí, týdenní úkoly mohou zahrnovat vysávání a utírání prachu, a měsíční úkoly mohou zahrnovat hluboké čištění koupelny a kuchyně. 2. Organizace je klíčem: Udržujte si domácnost organizovanou a minimalizujte nepořádek.

Úklidové firmy znají metody, jak se vypořádat s tvrdohlavými nečistotami

Medium Shot Woman Cleaning Home

Tvrdohlavé nečistoty trápí řadu hospodyněk, které chtějí mít doma perfektně uklizeno. Inspiraci, jak s nimi rychle a efektivně zatočit, můžeme najít u úklidových firem, které s nimi každodenně bojují a znají osvědčené triky. Moderní metody a účinné čisticí prostředky úklid usnadní a urychlí. Pojďme se na tajemství jednoduchého úklidu podívat blíže. Profesionální techniky dostupné každému Jednou z metod, na které nedají pracovníci úklidových firem dopustit, je parní čištění. Jde o účinný způsob, kterým se lze zbavit špíny a bakterií. Vysoká teplota páry proniká do hloubky povrchu a narušuje usazené nečistoty. To vše jen za pomoci vody bez nutnosti používat silné chemikálie.