Kompostér se vejde i na nejmenší zahradu. Skvělý způsob, jak chytře zužitkovat bioodpad

V dnešní přetechnizované době se stále více lidí vrací k tradičním postupům, které se osvědčily mnoha generacím našich předků. A kompostování je jedním z nich. V tomto případě ale dochází k určité symbióze mezi moderním a tradičním přístupem, protože kompostéry z moderních materiálů mohou pomoci s celým procesem. Výsledkem pak je prvotřídní hnojivo, které hravě strčí do kapsy většinu těch, které koupíte v hobbymarketech. Pokud ne úplně všechny.

Zahrada bez otravných vos díky osvědčeným trikům

Těšíte se na léto, až si sednete na slunnou zahradu, lemovanou krásnými rozkvetlými květinami se zpívajícími ptáky a budete moci odpočívat? Zahrada je místem jako určeným pro letní relaxaci a společenský život. Ovšem, jako každý rok se probouzí velké množství hmyzu, které dokáže znepříjemňovat odpočinek. Mezi takový hmyz bezprostředně patří i vosy, které jsou sice velmi důležité pro naši přírodu, ale mohou nás pěkně potrápit. A to nemluvě o tom, že z nich máme strach.

Krmítka zajistí v zimě ptáčkům přístřeší i obživu, pozor ale na jejich umístění

Podzimní a zimní dny jsou obdobím vegetačního klidu. Rostliny přezimují, aby nabraly na jaro sílu. Pro ptactvo je to ovšem čas připomínající často boj o přežití. Rostliny ptákům poskytují místo, kam se mohou schovat před nepříznivým počasím nebo před predátory. Ale hlavně jsou pro ně zdrojem potravy. Dopřejte přátelům z ptačí říše útočiště a nějakou pochoutku. Krmítko a kam s ním  Pro přikrmování ptáků v chladných dnech existují různé druhy krmítek.