Balkon nemusí být nudný, snadno ho oživí méně běžné druhy rostlin

Pokud chcete mít balkon plný nádherných rostlin, nemusíte zde pěstovat pouze stálezelené rostliny a mít jich nepřeberné množství. Stačí, když necháte kus místa pro ty, které se rozrostou a budou mít krásně barevné stonky nebo květy. Například vřes, muškáty a jiné, které se vysazují v květnu. Jaké rostliny zvolit a jak je správně zazimovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Čím rozbít monotónnost?

Balkonovou stejnobarevnost a nudnost můžete rozbít podzimními květinami. Například vřesem a jinými. Kromě toho čemeřice nádherně kvete a jistě dokáže vyzdobit balkon. I břečťan je krásná rostlina, která se může plazit. Vysaďte ho již na jaře nebo na podzim. Jakmile břečťan zasadíte, zkraťte jeho výhonky na patnáct až dvacet centimetrů. První měsíce pěstování břečťanu ho zalévejte intenzivně.

Hnojení a nádoba

Na jaře, jakmile už nehrozí mráz, vytáhněte své rostliny na balkon, terasu či zahradu a dodejte jim hnojivo. Nejlépe takové, které je organické. Dostatečně vyživí zvolený substrát. U všech rostlin pohlídejte, aby měly nádobu s vytvořenou odtokovou dírou. Pokud tam nebude, kořeny by mohly začít zahnívat. Také by nádoba měla mít misku pod květináčem.

Mohlo by vás zajímat:  Ani na podzim práce na zahradě nekončí. Několik důležitých kroků ji připraví na dlouhou zimu
Zdroj obrázku: Freepik

Zazimování

Ještě před mrazy je dobré substrát v květináči zasypat kůrou nebo suchými listy, jakmile ale udeří mrazy, dejte rostliny do prostoru, kde nemrzne. Rostliny, které zůstanou na zahradě, protože je nelze přemístit, obalte do molitanu a kolem kmene nasypte silnou vrstvu kůry. Ty květiny, se kterými hnete, umístěte do prostoru, kde je pět až deset stupňů. Místnost by také měla mít alespoň mírné světlo, nikoli tmu. Pokud zakrýváte například růže na zahradě, hlídejte, aby se u kmene nezadržovala příliš dlouho voda. Například tehdy, když roztaje sníh. V takovém případě růže hynou nebo hnijí.

Zdroj: https://www.owntheyard.com/balcony-gardening-ideas/
Přidat na Seznam.cz