Dejte svému domovu řád a pusťte se do podzimního úklidu

crop-woman-carrying-box-with-things

Jak teplo léta ustupuje svěžímu podzimnímu vzduchu, přichází září s příslibem obnovy a změny. Je ideální čas udělat si přehled o svém okolí a vydat se na cestu za vyklizením, úklidem a vytvořením organizovanějšího domova. Pomocí několika jednoduchých kroků a odhodlání ke změně můžete svůj domov proměnit v útočiště pořádku a klidu. V tomto článku vás provedeme procesem organizace vašeho domova letos v září. Stanovte si jasné cíle a ukliďte Než se ponoříte do procesu organizování, je nezbytné stanovit si jasné cíle. Na jaké oblasti svého domova se chcete zaměřit? Je to váš šatník, kuchyň, domácí kancelář, nebo celý dům?

Záclony není nutné žehlit. Základem je správný způsob praní

curtain-window-interior-decoration-living-room

Těžko si představit žít v bytě nebo v rodinném domě bez záclon a závěsů. Záclony jsou naprostým must-have doplňkem domácnosti, protože chrání obyvatele před nechtěnými pohledy sousedů. A to, že jsou všichni okolo až příliš zvědaví, to není třeba ani zmiňovat, tak to prostě je. Záclony mají i další praktickou funkci, protože částečně zamezují pronikání dotěrného hmyzu do interiéru a chrání před přímými slunečními paprsky pokojové rostliny. Jednou za čas se ale musí vyprat, což bývá problém, protože následuje zdlouhavé žehlení. Nebo snad příště je stačí pověsit? Praní bez žehlení Velký úklid domácnosti zahrnuje mytí oken a samozřejmě vyprání záclon.

Každá domácnost může snížit svou ekologickou stopu

back-view-family-hugging-admiring-their-home

Podzim je ideální příležitost zaměřit se na snižování ekologického otisku našich domácností. Kratší dny a chladnější večery nás víc drží v teple domova, což často vede k vyšší spotřebě energie. Proč tedy nevyužít této sezóny k implementaci ekologických řešení, která nás nejen učiní ekologicky odpovědnějšími, ale také pomohou ušetřit na energetických nákladech? Energetická účinnost Jedním ze základních kroků k snižování ekologického otisku je optimalizace energetické účinnosti domácnosti. Zainvestování do energeticky úsporných spotřebičů, LED osvětlení a izolace oken a dveří může výrazně snížit spotřebu energie, a tím i emise skleníkových plynů.