O kvalitu domácího vzduchu je třeba pečovat. Díky tomu se vám vyhnou nepříjemné problémy

O kvalitu domácího vzduchu je třeba pečovat. Díky tomu se vám vyhnou nepříjemné problémy

Kvalita vzduchu je pro lidský organismus velmi důležitá. Bohužel vzduch venku není ideální ani na venkově. Čištění vzduchu doma je proto naprosto klíčové k tomu, abychom měli čistý vzduch alespoň tam, kde trávíme svůj volný čas a kde spíme. Smog a znečištěný vnitřní vzduch je nebezpečný nejen pro astmatiky, ale také pro lidi s kardiovaskulárními chorobami, seniory a děti. Proto se podíváme, jak nejlépe doma vzduch vyčistit.

Větrání místností

Než se pustíte do pravidelného větrání domova, musíte zkontrolovat kvalitu venkovního vzduchu. Pokud je to dobré, nic vám nebrání ke každodennímu větrání. Pamatujte ale na to, že větrání by nemělo trvat příliš dlouho, protože místnost či byt vystavujete nadměrnému ochlazování, které může zatížit domácí rozpočet (hlavně v zimě).

Čističe vzduchu ideální pro filtraci

Chcete-li čistit vzduch u sebe doma během zimy a nechcete příliš větrat, máte i jiné možnosti. Pořiďte si rostliny, které jsou ideální na filtraci vzduchu. Určité druhy rostlin mohou odstraňovat toxiny a jedované látky, které souvisí se smogem. Seznam rostlin na čištění vzduchu je velký, ale neměli byste zapomínat na kapradiny, břečťan, aloe vera, bylinky nebo begonie.

Mohlo by vás zajímat:  V parných dnech bývá doma k nevydržení. Nachystejte se na léto a ochlazujte správně vzduch
Zdroj obrázku: Freepik

Pořídit si ale můžete také čističky vzduchu, které pracují s kvalitními filtry. Sice je musíte po nějaké době vyměnit, ale budete jasně vědět, jak jste na tom s kvalitou vzduchu, protože vám to přístroj ukáže. Některé přístroje mají i funkce ionizace, která čisticí efekt umocňuje. Nevýhodou může být pořizovací cena, ale nemáte-li místo na hodně rostlin, rozhodně se vám vyplatí.

Vůně mohou také hodně pomoci

Každý z nás chce, aby měl doma příjemnou vůni. Chcete-li zároveň zlepšit kvalitu vzduchu, investujte do příslušenství, které odvede skvěle svou práci. Vonných svíček se vzdejte a místo toho si pořiďte aromalampičku nebo difuzér. Zapojte esenciální oleje a budete velmi spokojeni. Čaj nebo levandulový olej voní krásně, má dezinfekční účinek a čistí vzduch.

Zdroj: https://www.titan-air.com/9-ways-to-increase-indoor-air-quality-during-the-winter-months/
Přidat na Seznam.cz