2147761211

Tipy, díky kterým vydrží řezané růže ve váze déle čerstvé

Rostliny v domácnosti jsou vždy příjemným zpestřením. Nejenže dekorativně ladí, ale je lepší mít kolem sebe kousek přírody. Ženy potěší také řezané květiny, zejména růže, které jsou symbolem krásy. Lze ale nějakým způsobem docílit toho, aby růže vydržely déle než jenom pár dní?

Velká a krásná květina vždy potěší a vylepší tak i samotný interiér v místnosti. Nic netrvá ale věčně a totéž platí i o řezaných květinách. Po čase totiž začnou pomalu uvadat, takže působí spíše neatraktivním dojmem. Existuje nějaký způsob, jak prodloužit jejich životnost a krásu?

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda na zahradě pomůže proti škůdcům i plevelu

Seřízněte spodní konce výhonů

Abychom získali požadovaný vzhled růží a prodloužili tak jejich atraktivitu, je potřeba provést některé vychytávky. Mezi ně patří především seříznutí spodních konců výhonů, a to ve velkém sklonu. Daná úprava zajistí větší nasákavost vody, což vede k prodloužení trvanlivosti. Takovým způsobem je potřeba se ale starat každý den. Než vložíte květinu do vázy, očistěte ji zespodu od listů, jinak mohou listy rychleji vadnout.

1765
Zdroj obrázku: Freepik

Důkladná péče

Vkládejte růže do umyté vázy výhradně se studenou vodou. Tuto vázu vložte nejlépe do chladné, slunné místnosti. Květiny by měly být postaveny mimo dozrávající ovoce nebo vadnoucí květiny. Důvodem je uvolňující se etylen, jenž vede k rychlejšímu stárnutí růží. Růže milují čerstvou vodu, nejlépe alespoň 2× denně ji proto vyměňte.

Mohlo by vás zajímat:  Vždy čistý a uspořádaný byt můžete mít i vy, stačí pár drobných změn

Cukr

Zní to možná divně, ale cukr pomáháprodloužení životnosti růží ve váze. Stačí do vody přidat trošku cukru. Nic by se však nemělo přehánět, jinak hrozí opačný efekt. Na litr vody s řezanými květinami stačí přidat jednu lžičku cukru a důkladně promíchat. Rostliny to posílí, dodá jim to vitalitu i barvu květů.

Jak vidíte, nemusíte se bát toho, že by darovaná růže během pár hodin zvadla a vy jste ji tak vyhodili. Pomocí jednoduchých, výše zmíněných tipů lze prodloužit životnost této květiny o několik dní.

Zdroj: https://www.heinens.com/stories/10-tips-to-keep-roses-looking-great/
Přidat na Seznam.cz