Ideální teplota během zimy se u jednotlivých místností liší

Woman Pressing Smart Home Automation Panel Monitor

V zimě je třeba zatopit, o tom nemusíme diskutovat. Jaká teplota je ale ta správná? A jaká je příliš vysoká a která je příliš nízká? Často záleží nejenom na našich potřebách a našem vnímání zimy a tepla. Vliv má i to, o jaké místnosti mluvíme. Rozdíly mohou být napříč celým naším domovem značné. Co je považováno za standard? Obecně se doporučuje nastavit teplotu v obytných místnostech na přibližně 20 až 22 stupňů Celsia, což je považováno za optimální teplotu pro většinu lidí. V ložnicích může být příjemnější nižší teplota, okolo 18 stupňů Celsia, která podporuje lepší spánek.

Topení krbem byla neuvážená chyba. Tolik nepořádku jsem si nepředstavoval

Fireplace With Woods Modern Wooden House

Když jsem si stavěl dům, byl jsem nadšený z představy mít v obývacím pokoji krb. Myslel jsem si, že to bude ztělesnění romantiky – plápolající oheň, příjemné teplo, relaxace při pozorování tance plamenů. Jak to ale vypadá teď, když už ve svém domě bydlím? No, řekněme, že realita mě docela rychle přivedla zpátky na zem. Vlastně jsem si v krbu reálně zatopil jen několikrát, protože jsem přišel na to, co vše to obnáší. Ano, krb jsem použil jen párkrát. Naštípat dřevo a najít mu místo na skladování, to ještě nějak zvládnu, ale to, co následuje, je horší.

Vytápění na správnou teplotu předejde problémům s potrubím a vlhkostí

Man Turning Off Thermostat During Energy Crisis

Zimní měsíce přinášejí nejen snížení teplot, ale také riziko problémů s potrubím a vlhkostí v domácnostech. Abychom předešli těmto problémům, je důležité udržovat doma vhodné teploty. Tento článek poskytuje praktické rady, jak se vyhnout mrazovým škodám a problémům spojeným s vlhkostí během zimy. Ideální teploty pro prevenci mrazových škod Hlavní obytné prostory: Udržujte teplotu v rozmezí 18-22°C. Tato teplota je dostatečně vysoká pro pohodlí a zároveň předchází kondenzaci a plísním. Méně využívané místnosti: V těchto místnostech udržujte teplotu alespoň 16°C. Je to důležité, protože i v méně využívaných prostorách může dojít k zamrznutí potrubí.

„Začněte už také topit, nehodlám kvůli vám doplácet za energie,“ důrazně jsem upozornil souseda

Close Up Person Near Heater

Bydlím v domě, kde si každý vytápí sám – někdo má plyn, jiný elektřinu. Celkem je tu osmnáct bytů ve třech patrech a dvou vchodech. Teploty už začínají klesat k nule, tak jsem si řekl, že je čas otočit termostatem a začít topit, a nejsem sám, kdo tak učinil. Několik bytů už má také zapnuté radiátory, jak jsem se dozvěděl při krátkých hovorech na chodbě. A tak si vzduch v našich interiérech drží takovou tu příjemnou teplotu. Ale ne všichni to vidí stejně. Předevčírem dne jsem potkal souseda na schodech.

„Chceme tu nejdřív týden na zkoušku bydlet, potom možná koupíme,“ překvapili jsme realitního makléře při výběru bytu

Hand Holding Key New Apartment Against Facade Residential Apartment Building

Když s partnerem začneme mluvit o koupi bytu, většina lidí se na nás dívá, jako bychom byli z Marsu. Ale já si myslím, že když se chystáte investovat několik milionů korun, je prostě nutné být pečlivý. A tak jsme si s Davidem řekli, že budeme byt vybírat po svém. Prolistováváme inzeráty jak o závod, obvoláváme, mailujeme, domlouváme prohlídky. A pak, když už na tu prohlídku dojde, vytasíme náš speciální požadavek – chceme v bytě strávit týden. Jen tak, na zkoušku. Při té první reakci makléřů si vždycky připadám jako mimozemšťan.

„Co na tom rodinném domě na vesnici všichni mají?“ Po týdnu u kamarádky jsem ráda, že mám svůj byt. Neměnila bych

View Deserted Decaying House Nature

Když jsem si kupovala byt, vždycky jsem si myslela, že bydlet v bytě je nejlepší volba. Nejenže je to praktické, ale také ekonomické. Nemám trávník, který bych musela sekat, nemám zahradu, o kterou bych se musela starat, a nemusím se starat o údržbu domu. Prostě je to jednoduché. Když jsem ale potřebovala udělat v bytě nějaké stavební práce, dohodla jsem se se svou kamarádkou, že můžu bydlet u ní a jejího partnera. Měli krásný rodinný dům na vesnici, který si doslova vysnili. Myslela jsem si, že bydlení u nich bude jako dovolená na venkově. Jak jsem se ale mýlila!

„Skvělá lokalita,“ hlásal inzerát na prodej bytu. Naštěstí jsme šli na prohlídku ve všední den a odhalili zápach

Sick Ill Sneezing Business Woman With Cold Flu Allergy While Working Office Workaholic Manager Trying Work Desk With Covid Disease Virus Bad Work Life Balance Workplace

Když jsme s manželkou začali plánovat nové bydlení, měli jsme jasno, že chceme byt. S domem jsou celkově větší starosti a také jsme doufali, že byt bude levnější. Po několika večerech strávených procházením inzerátů jsme narazili na jeden, který nás zaujal. Byt vypadával skvěle na fotkách, byl za rozumnou cenu a nacházel se v lokalitě, o které jsme si mysleli, že je ideální. Lokalita byla v inzerátu skutečně hodně vychvalována. Když jsme kontaktovali realitního makléře, bylo to na dobré cestě. Byt byl volný a makléř ochotně nabízel prohlídku. Ale jedna věc nás zarazila.

Podzimní vůně dodají domovu útulnost a příjemnou atmosféru

Bamboo Sticks Bottle With Scented Candles Cup Tea Marble Table Closeup Home Aroma Aromatherapy Apartment Living

Podzim přináší pocit útulnosti a nostalgie, kterou mnozí z nás netrpělivě očekávají. Jedním ze skvělých způsobů, jak zlepšit tuto podzimní atmosféru, je síla aromaterapie. Pečlivým výběrem vůní, které evokují esenci podzimu, můžete ve svém domově vytvořit teplou a příjemnou atmosféru. V tomto článku prozkoumáme, jaké vůně si vybrat do svého domova, abyste přijali krásu a klid podzimního období. Křupavé jablko Nic nevystihuje podstatu podzimu tak, jako vůně křupavých jablek. Vůně zralých jablek je uklidňující a osvěžující.