Oto: Co dělá má manželka v koupelně, je pro mě nepochopitelné. Kvůli tomu k nám raději nezvu žádné návštěvy

Poprvé jsem myslel, že jenom zapomněla. Ale pak jsem zjistil, že to dělá schválně a stále. Proto nemám odvahu k nám kohokoliv pozvat. Tak se za její chování stydím, i když vím, že důvody k tomu má správné. Je díky tomu odpovědnější, než většina národa. Ale i daná odpovědnost by měla mít určité meze. Minimálně ve chvíli, kdy k nám chceme pozvat návštěvu, která by mohla být zděšena.

Pepa: Koupili jsme si vysněný dům. Když manželka zjistila, co se v něm před lety stalo, ihned jsme se vystěhovali

Dům, který jsme si koupili, nás netěšil dlouho. Zjistili jsme, že je spjatý s hrůznou událostí a nechtěli jsme v takové nemovitosti bydlet. Přitom se jednalo o dokonalé bydlení, které by nám vyhovovalo po všech směrech. Zvláště, když jsme tak dlouho hledali odpovídající nemovitost. Byly to dlouhé měsíce volání na inzeráty, po kterých jsme absolvovali prohlídky. Ale ne vše, co vypadalo na internetu dobře, takové bylo i ve skutečnosti.

Alex: Omylem jsem u kamaráda vešel do špatných dveří. Co jsem tam viděl, mě šokovalo. Příští návštěvu vynechám

Kamarád si koupil nový dům a my byli pozváni na návštěvu. Když jsem omylem vešel do jiné místnosti, utvrdil jsem se, že k němu už nikdy nepřijdeme. Můj kamarád totiž na první pohled působil jako dokonalý, čistotný, upravený muž, který neměl nouzi o peníze. A to stejné se dalo říci o jeho ženě. Zkrátka dokonalý pár, který měl společné zájmy i velký smysl pro pořádek. V jejich domě to vždy vypadalo dokonale.

Lumír: Na zápach z bytu nás museli upozornit sousedi. Vysvětlení nepomohlo a myslí si, že máme doma skládku

Náš byt byl vždy dokonale uklizený a voňavý. Tedy až do osudné doby, kdy nás na nesnesitelný zápach museli upozornit naši sousedé. Prý se to už nedalo vydržet a smrad se táhnul celou společnou chodbou. Nikdo z ostatních nájemníků bohužel naše vysvětlení nepřijal a každý si nyní myslí, že žijeme na skládce. Přitom jsme s čistotou v našem bytě nikdy žádný problém neměli.

Dita: Když si manžel našel milenku, dokonale jsem se pomstila. Načapalo ho celé příbuzenstvo a měl z ostudy kabát

Když jsem zjistila, že má můj muž milenku, byla jsem v šoku. Místo scén jsem se však rozhodla, že připravím pomstu, na kterou do konce života nezapomene a že bude mít takovou ostudu, že se bude bát vyjít z domu. To, že má bokovku jsem začala tušit, kdy se vracel pozdě z práce, byl cítit dámskou vůní a někdy jsem našla i nějaký ten cizí vlas.

Aneta: Při úklidu půdy jsem narazila na manželův starý kufr plný dámského oblečení. Čím se dříve živil, mě šokovalo

Kdybych věděla, co najdu na půdě ve starém manželově kufru, nikdo ho neotevřu. Z něho jsem se dozvěděla o jeho minulosti, která mě naprosto odrovnala. Vím, že jsou takoví muži, ale že to bude zrovna můj partner, to jsem nečekala. Často si kladu otázku, zda to dělal jenom pro peníze, nebo proto, že se mu na tom něco líbilo. Stále doufám, že je to varianta první. V případě té druhé bych s ním asi nemohla být.

Lída: Jedna návštěva tchyně a měla jsem domov vzhůru nohama. Od té doby se mnou nemluví ona, ani můj manžel

Když mi manžel oznámil, že k nám na víkend přijede jeho maminka, nebyla jsem nijak zvlášť šťastná. Kdybych ale věděla, k čemu to povede, nikdy bych to nedovolila a udělala vše proto, aby se do našeho domova nedostala. Manželova maminka sice nebyla tou typickou tchyní, která by na mě viděla vše špatné, ale zároveň jsme si nijak zvlášť do oka také nepadli. Náš vztah byl spíše neutrální, chladnější.

Eliška: U kamarádky jsem našla rozsypanou sůl. Chtěla jsem ji uklidit, ale dostala jsem vynadáno jak malé dítě

Co se mi stalo při poslední návštěvě mé kamarádky, na to budu ještě dlouho vzpomínat. Částečně se znechucením, ale také s obrovskými záchvaty smíchu. A také zvážím, zda tam ještě někdy půjdu, jelikož tahle věc možná bude jenom začátek toho, že má kamarádka zcela ztrácí zdravý rozum. Nebo se možná brzy zase srovná. To bych si přála ze všeho nejvíce.

Lenka: Můj prchlivý muž šel domluvit hlučnému sousedovi, od té doby jsme na mizině a v obrovských problémech

Hlučné sousedy jistě zažilo mnoho lidí. Někdy zabere pouhá domluva nebo upozornění, ale to bohužel nebyl náš případ. Přitom v domě kde jsme žili, byl roky příjemný klid a skvělé sousedské vztahy. Až do doby, kdy jeden z bytů zdědil mladý muž, který se rozhodl do nemovitosti ihned nastěhovat. V tu chvíli začalo doslova peklo.

Milan: Jednou jsem se díval do okna protějšího domu. Na to co jsem viděl, musím stále myslet

Stejně jako řada jiných rodin, i my bydlíme v bytě. Na sídlišti, kde jsou domy poměrně blízko u sebe. A tak často není problém vidět i to, co se děje v protějších oknech. Především tedy večer, kdy lidé rozsvítí a zapomenou, popřípadě nechtějí zatahovat závěsy a žaluzie. K vidění toho samozřejmě moc nebývá, pouze klasický život ve stejných bytech, jako máme my.