Pokud jde o prádlo, většina z nás chce, aby naše oblečení vypadalo čistě, svěže a bez skvrn. Po léta jsem se spoléhala na chemická bělidla, abych dosáhl toho čistého vzhledu, ale postupem času jsem si uvědomila, že důsledky používání domácích bělidel na prádlo byly značné. Dnes bych se ráda podělila o svou osobní cestu a cenné lekce, které jsem se naučila o vlivu chemických bělidel na mé prádlo a mé zdraví. Bělidlo škodí oblečení, vám i přírodě Jako mnoho lidí jsem vyrůstala v přesvědčení, že bělidlo je zázrakem na skvrny od prádla a je zárukou čistoty.
„Nejvíc mně vadí smrad kuřáků, dupající děti a hlučný výtah,“ říká vesničan, který musel do paneláku
Chátrající dům na vesnici jsme prodali a koupili byt v paneláku. Na vesnici, když máte dům s pozemkem, je třeba každý den něco dělat.
„Mohu mluvit s někým, kdo má u vás doma na starosti energie?“ ozvalo se v telefonu z neznámého čísla. Odvětil jsem, že správnou osobou mohu být já.
Měl to být klidný vesnický život, ale teď litujeme, že jsme nezůstali ve městě. O vesnicích totiž koluje celá řada mýtů a my jsme na jeden z nich naletěli.
Vždycky když jsem přijel domů, zapojil jsem elektromobil do zásuvky. Byla to úplně obyčejná zásuvka, kde nabíjení trvalo extrémně pomalu. Ale na těch pár desítek kilometrů do práce mi to stačilo.
„Zastavila jsem, sáhla po klice, otevřela dveře a najednou přišel náraz. Pár vteřin mi trvalo, než jsem se zorientovala. A potom mi to došlo.
V České republice za 61 000 Kč, v Polsku za 36 000 Kč. Ne, nejedná se o překlep, ale reálné ceny gauče ve známém velkém obchodě s nábytkem.
Bydlíme daleko od německých hranic, přesto jsme k nim vyrazili koupit si nábytek. Cesta se změnila v půldenní výlet, na jehož konci byla pořád značná úspora. Oproti ceně, kterou bychom museli zaplatit v České republice.