Jan: Na co používám černý pepř, zní možná podivně. Jeho působení člověka překvapí každý den

Nejenom k dochucení jídel. Černý pepř je zcela unikátní v tom, že má mnoho dalších netradičních účinků. O těch nemá většina lidí vůbec ponětí a tak pepř považuje jenom za základní, levné koření. Až zjistíte, na co všechno může být dobrý, budete na něho rozhodně pohlížet úplně jinak. Občas vás překvapí, že i zdánlivě obyčejné věci mají mnoho využití. A právě takovou zdánlivě obyčejnou maličkostí, která najde celou řadu uplatnění, je i černý pepř.

Mirka: Skvrny na oblečení čistím zásadně netradičními prostředky, které si vyrábím. Výsledek každý jen obdivuje

Také mě trápily skvrny na oblečení. Potom jsem objevila netradiční pomocníky a rázem vím, že ať už se můj nebo outfit mých dětí ušpiní od čehokoliv, existuje metoda, která pomůže. A skutečně nejde o klasické odstraňovače skvrn, které se prodávají v drogerii. Já znám něco lepšího. Odstraňování skvrn je někdy obtížná činnost.

Viktorie: Když jsem viděla, co vylezlo z nákupní tašky, málem to se mnou seklo. Od té chvíle mám obavy nakupovat

Po mé hrůzné zkušenosti se bojím chodit na nákupy pro čerstvé potraviny. Radši kupuji vše mražené, kde mám jistotu, že k něčemu podobnému nedojde. Málem jsem totiž dostala infarkt z toho, co se skrývalo v mém posledním nákupu čerstvých potravin. Chápu, že jsou kvalitní a zdravé, ale v danou chvíli mi málem přinesly smrt. Nejenom nákup, ale i něco navíc Roky mě záleželo na tom, co vlastně jím.

Tereza: Vysmívám se lidem, co utrácí za drahé zvlhčovače. Má metoda funguje stejně a je úplně zadarmo

Kdo mi řekne, že si koupil drahý zvlhčovač vzduchu, tomu se vysměji. Optimální vlhkost doma každý udrží i zadarmo, tak nechápu, proč zbytečně utrácet za takové věci. Ano, je pravda, že vlhkost hlavně během chladných dnů v domácnosti klesá, což není úplně příjemné a ideální. Pokles vlhkosti je běžný, jelikož jak doma topíme, tak se vzduch vysušuje.

Jakub: Když někomu řeknu, že nábytek opravuji pomocí kávy, má mě za blázna. Díky tomu ušetřím tisíce za truhláře

Komukoliv jsem řekl, že nábytek u nás doma opravuji já, a používám k tomu kafe, ten si klepe na čelo. Moc se mu nedivím, jelikož to zní skutečně podivně. Já ale nelžu a tento světoznámý nápoj skutečně využívám k tomu, aby náš domov vypadal dokonale a veškerý nábytek byl vždy jako nový. Ušetřím tak klidně i tisíce za truhláře, nebo za nákup nového nábytku.