Jan: Na co používám černý pepř, zní možná podivně. Jeho působení člověka překvapí každý den

Nejenom k dochucení jídel. Černý pepř je zcela unikátní v tom, že má mnoho dalších netradičních účinků. O těch nemá většina lidí vůbec ponětí a tak pepř považuje jenom za základní, levné koření. Až zjistíte, na co všechno může být dobrý, budete na něho rozhodně pohlížet úplně jinak. Občas vás překvapí, že i zdánlivě obyčejné věci mají mnoho využití. A právě takovou zdánlivě obyčejnou maličkostí, která najde celou řadu uplatnění, je i černý pepř.

Mirka: Skvrny na oblečení čistím zásadně netradičními prostředky, které si vyrábím. Výsledek každý jen obdivuje

Také mě trápily skvrny na oblečení. Potom jsem objevila netradiční pomocníky a rázem vím, že ať už se můj nebo outfit mých dětí ušpiní od čehokoliv, existuje metoda, která pomůže. A skutečně nejde o klasické odstraňovače skvrn, které se prodávají v drogerii. Já znám něco lepšího. Odstraňování skvrn je někdy obtížná činnost.

Viktorie: Když jsem viděla, co vylezlo z nákupní tašky, málem to se mnou seklo. Od té chvíle mám obavy nakupovat

Po mé hrůzné zkušenosti se bojím chodit na nákupy pro čerstvé potraviny. Radši kupuji vše mražené, kde mám jistotu, že k něčemu podobnému nedojde. Málem jsem totiž dostala infarkt z toho, co se skrývalo v mém posledním nákupu čerstvých potravin. Chápu, že jsou kvalitní a zdravé, ale v danou chvíli mi málem přinesly smrt. Nejenom nákup, ale i něco navíc Roky mě záleželo na tom, co vlastně jím.

Káťa: Omylem jsem v kuchyni rozlila ocet. Co se stalo potom, mě natolik zaujalo, že jsem ho přestala utírat

Svou nešikovností jsem v kuchyni rozlila ocet. Začala jsem ho rychle utírat a najednou si všimla, co se mezi tím stalo. Ocet se totiž vylil tak nešikovně, že pokryl nejenom část kuchyňské linky, ale také začal natékat až k umyvadlu. Ihned jsem sáhla po utěrce a snažila se plochu vyčistit. Jak proto, že jsem se bála, aby ocet kuchyni nepoškodil, tak proto, že jsem nechtěla, aby ocet zatékal jinam a zde následně nepříjemně páchl.