Spotřeba vody úzce souvisí s návyky v domácnosti, změňte je a ušetřete

Pro většinu lidí je tekoucí voda v domácnosti naprostou samozřejmostí. Spotřeba vody je díky vymoženosti, které se říká vodovod, mnohem vyšší. Poradíme, jak za vodu ušetřit. Největší spotřeba vody je při stálém používání tekoucí vody. Zkusili jste někdy změřit, kolik litrů vody proteče na pouhé vyčištění zubů? Záleží na okolnostech i vašich zvyklostech, ale průměrně na jedno čištění zubů z kohoutku vyteče okolo 9 litrů za minutu. To je opravdu hodně.

Průzračně čistá voda je ideální k pití i zalévání, ale pouze ta odstátá

Pro pití, zalévání rostlin nebo do akvárií se doporučuje používat takovou vodu, která bude odstátá a bude vám hlavně chutnat. Jsou oblasti, kde je voda velmi tvrdá a neobejdete se bez filtrační konvice nebo odstátí. Jaké jsou výhody a nevýhody odstáté vody?  Sklenice takové vody očistí tělo Jak se liší odstátá voda od té přímo z kohoutku?

Málo i hodně tekutin lidskému tělu škodí, nalezení optimální rovnováhy není jednoduché

Že dostatečný přísun tekutin je pro udržení fyzické i psychické pohody zásadní, není žádná novinka. Rady odborníků však poukazují pouze na tato fakta, ovšem praktické tipy, jak tělu doporučené množství vody zajistit tak, aby z přijaté vody vytěžilo maximum. V souvislosti s příjmem tekutin, konkrétně čisté vody, která je nejideálnějším zdrojem hydratace, je spojena celá řada zdravotních benefitů. Mezi ně patří vyplavování toxinů, vyrovnávání hormonální rovnováhy či zpomalování stárnutí organismu. S tím souvisí také stav pokožky a vlasů.