Keře sluší každé zahradě. Jejich sázení má svá pravidla, díky kterým budou skutečnou ozdobou

Keře sluší každé zahradě. Jejich sázení má svá pravidla, díky kterým budou skutečnou ozdobou

Keře můžeme vysazovat na jaře nebo na podzim. Jarní záhonky budou vyžadovat časté zalévání a je také možné, že se vůbec neuchytí. Keře si můžete vysadit jako dekoraci, nebo mohou posloužit jako plot, pokud nemáte jinou možnost. Poskytnou hodně stínu a můžete si pod ně postavit například houpačku nebo si udělat relaxační koutek.

Keře zasaďte nejdříve do květináče a poté do země

Jaké chyby můžete při sázení keříků udělat? Keře si nevymýšlejí, co se týče substrátu. Nedávejte je ale do suchých nebo pískovitých zemin. Mají raději propustnou a lehkou zeminu a porostou hlavně na slunných místech, protože světlo potřebují k tomu, aby rostly a poté i vykvetly.

Mohlo by vás zajímat:  Hustý a sytě zelený trávník po celou sezónu: připravte si domácí hnojivo

Nejdříve si je zasaďte do květináče, kde zakoření, a poté už je jen přesunete do půdy. Jáma by měla být dvakrát tak hluboká, než je výška kořenového balu. Na to si dávejte pozor, keř bude potřebovat spoustu místa nejen nad zemí, ale i pod ní. Do půdy přidejte kompost nebo hnůj –stačí 2–3 lopaty na jeden keř, který není vyšší než jeden metr.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte nové kořenové výhonky

Nestane se to pokaždé, ale někdy mohou vyklíčit kořenové výhonky, které se musí odstranit. Keř by se jinak stal divokým, mohl by růst do závratných výšin a bylo by těžké ho tvarovat. Výhonky ale neodřezávejte, vytáhněte je ze země, když jsou ještě mladé. Pokud byste je ořezali, keř by mohl pustit ještě o něco více výhonků.

Mohlo by vás zajímat:  Dala rostliny do prázdných květináčů a nevěřila, že se jim bude dařit. Po čase přišlo překvapení. Rostly i bez substrátu

Keře byste neměli vysazovat příliš blízko u sebe. Můžete vysadit keře různých druhů vedle sebe, každý může kvést v jinou dobu a ozdobí zahradu jinými květy. Vysadit je můžete nejen do zeminy, ale některé druhy můžete zasadit také do skalky. Tu můžete osadit také různými kvetoucími rostlinami, nakombinovat je a vytvořit tak příjemný prostor pro relaxaci. I keře potřebují pravidelnou zálivku a hnojení, záleží na odrůdě. Zalévejte nejlépe brzy ráno nebo později večer.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g31970479/biggest-gardening-mistakes/
Přidat na Seznam.cz