Mastné skvrny na venkovní dlažbě vypadají nezničitelně, ne však s těmito triky

Chodníčky, parkovací stání nebo příjezdové cesty jsou často dlážděné. Dlažba a dlažební kostky jsou praktické a umožňují pravidelný úklid a zametání. Navíc dvorek nebo chodníček vypadá velmi dobře a moderně. Některé materiály však nedisponují impregnací nebo lakem a mohou se vlivem používání znečistit, především se mohou objevit na povrchu mech a plevel, v horším případě olejové a mastné skvrny z motorového oleje nebo grilování na dlážděné terase. Jak se takových skvrn rychle a efektivně zbavit?

Mnoho lidí ho pouze pije a vůbec netuší jeho výjimečné vlastnosti pro domácnost

Mléko používá drtivá většina lidí zejména pro konzumaci. Pijeme ho samotné nebo jej přidáváme do různých těst a pokrmů. Věděli jste ale, že se mléko dá použít také mnoha jinými způsoby? Nemusíte ho pouze pít nebo s ním vařit, existuje i celá řada dalších možností, jak mléko využít. Mléko odstraní inkoustové skvrny na barevném oděvu U barevného oblečení je potřeba skvrnu od inkoustu zalít teplým mlékem a nechat čtvrt hodiny působit.

Vaření na indukční desce přináší mnoho výhod, její vlastnosti zachová pravidelná péče

Indukční desku najdeme zejména v moderně vybavených domácnostech. Výrazně snižuje dobu přípravy jídel, šetří elektřinu, minimalizuje riziko popálenin, krásně zdobí kuchyň a nemá žádné velké nároky na péči. Stačí dodržovat několik osvědčených pravidel a pravidelně o indukční desku pečovat. Ta se vám odvděčí tím, že bude sloužit roky. Použijte citron a ocet Skvělým čisticím prostředkem je domácí kapalina na bázi citronu a octa.

Triky na vyčištění trouby bez dlouhého drhnutí a speciálních přípravků

Trouba je spotřebič, který je potřeba často čistit. Používáme ji téměř každý den. Po každém pečení v troubě uvízne hned několik nečistot. Může to být mastnota, zbytky jídla, ale i spáleniny a šmouhy od páry. Zejména mastnotu není vůbec jednoduché z trouby dostat. Velmi často se stává, že mastnotu po troubě spíše rozmazáváme a nejde umýt. Proto zde najdete několik tipů, jak troubu vyčistit co nejlépe.