Tři osvědčené prostředky se postarají o to, aby se škůdci i nemoci vyhnuli rostlinám obloukem

Tři osvědčené prostředky se postarají o to, aby se škůdci i nemoci vyhnuli rostlinám obloukem

Každý chce mít krásnou, zdravou a udržovanou zahradu. Kvůli škůdcům a nemocem často musíme sáhnout po chemických přípravcích. Přírodní prostředky jsou přitom mnohem lepší a stejně účinné. Na rozdíl od chemických produktů se můžete spolehnout na to, že nebudou obsahovat žádné toxické látky, které by mohly ohrozit zdraví malých dětí nebo domácích zvířat. Kromě toho umělé prostředky narušují přirozený ekosystém a hromadí se v půdě.

Kopřiva jako přírodní hnojivo a ochrana rostlin

Kopřivy jsou skvělé nejen na vlasy a pleť, ale také pro vaše rostliny. Můžete je použít jako hnojivo a ochranu proti škůdcům a chorobám. Bohužel tato metoda není vhodná pro jedince s citlivou pokožkou nebo čichem. Vyzkoušet byste to ale měli, protože kopřivy fungují úžasně. Kilogram nasekaných kopřiv stačí zalít 10 litry vody a nechat 2–3 týdny louhovat. Potom roztok zřeďte vodou v poměru 1 : 10 a použijte v zálivce na pokojové i venkovní rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci mohou ohrozit každou rostlinu. Zachraňte své květiny včas pomocí jednoduchých metod
Zdroj obrázku: Freepik

Skořice na houby a plísně

Skořice má mnoho úžasných vlastností. Mimo jiné má antibakteriální a protiplísňové účinky. Z tohoto důvodu se vám vyplatí, když s ní posypete poškozené rostliny. Zabráníte díky tomu rozmnožování bakterií, které jsou pro rostliny nebezpečné. Tři lžíce skořice zalijte litrem odstáté vody a nechte stát přes noc. Poté roztok přeceďte přes gázu a postříkejte rostlinu, kterou napadly houby nebo plísně.

Jedlá soda si poradí s plevelem, mravenci i chorobami

Jedlá soda je zázračným prostředkem, který můžete použít na mnoho věcí v domácnosti. Na dva litry teplé vody přidejte jednu lžičku jedlé sody a malé množství kuchyňského oleje. Postříkejte tímto roztokem rostlinu a opakujte postup každé dva až tři dny. Když použijete místo oleje 5 ml šedého mýdla, bude prostředek skvěle fungovat na houbové choroby. Jedlou sodu můžete také posypat podél trasy mravenců, což je zaručeně vystraší a zároveň zpomalí růst plevele, který vás jistě trápí.

Zdroj: https://hopegardens.wordpress.com/2013/01/03/a-dozen-homemade-organic-garden-remedies/
Přidat na Seznam.cz