Exotické krasavice jsou ozdobou každého interiéru, při správné péči i několik let

Už několik let patří mezi oblíbené květiny, kterými lidé rádi obdarovávají své příbuzné a známé. Při správné péči jsou orchideje kvetoucími rostlinami po většinu roku, nepotřebují mnoho pozornosti a péče o ně není náročná. Navíc je koupíte nejen v zahradnictví, ale také v supermarketech.  Co je důležité při výběru zdravé orchideje? Ještě před nákupem můžete snadno zjistit, jestli je rostlina zdravá, nebo je napadena škůdci. Důležitý je v tomto případě kořenový systém.

Ideální pejsci pro líné páníčky. S těmito plemeny si můžete na gauči krásně lebedit

V dnešní uspěchané době si každý rád po práci lehne na gauč a odpočívá. Pokud ale máte pejska, líní být nemůžete, protože potřebuje pravidelný pohyb. Jsou ale taková plemena, která mají ráda gauč stejně jako vy.  Vybrat si můžete baseta nebo rasu čau-čau Přátelské plemeno, které rádo následuje svého majitele – to je baset. Tito psi nemají v lásce dlouhé procházky, nevyžadují tak příliš mnoho péče. Samozřejmostí musí být krátké venčení několikrát denně.

Zežloutlými listy dávají orchideje najevo své nepohodlí, snadno jim ale můžeme pomoci

Setkali jste se již s vrásněním a žloutnutím listů orchidejí? Žloutnutí, vysušení a padání listů nemusí vždy být příznakem nemoci nebo poruchy fyziologického stavu orchidejí. Pro mnoho druhů je to zcela přirozená situace související s procesem stárnutí. Jaké další vlivy mohou žloutnutí listů způsobit? A jak jednotlivé příčiny co nejlépe vyřešit? Zalévání Vrásnění a zažloutnutí listů orchidejí je častým příznakem nesprávného zalévání.  Dalším signálem, který značí naléhavou potřebu hydratace, je zvrásnění a vysušení kořenů.

Známá aloe vera se při správném pěstování stává unikátním zdrojem látek pro zdraví i krásu

V květináči dnes můžete pěstovat jakoukoliv rostlinu. Existují druhy, které se pěstují snadno a nepotřebují velkou péči. Mezi takové se řadí aloe vera, která se používá hlavně v kosmetickém průmyslu. Nic nebrání tomu, abyste ji umístili na parapet. Když splníte několik snadných podmínek na péči, odvděčí se vám bujným růstem a také sníží počet látek, které znečišťují ovzduší.  Rostlina byla pěstovaná již ve starověkém Egyptě Díky svým vlastnostem byla rychle pojmenována jako rostlina nesmrtelnosti.