Chtěli jste se zbavit starého ratanového křesla nebo bambusové lampy? Nedělejte to! Interiérové doplňky z těchto materiálů slaví svůj velký comeback.
Jaké základní chyby mnoho lidí dělá, když pečuje o svůj dřevěný nábytek? Jedná se o materiál, který je velmi citlivý a je nutné na něj používat jen prostředky, které jsou vhodné.
Nevíte, jak se zbavit škrábanců na nábytku a jak bezpečně vyčistit starý porcelán? Poradíme několik triků, které vám usnadní život a díky nimž budete mít doma zase čisto.
Ratanový nábytek na terase může vydržet po mnoho let krásný. Důležitá je ochrana před okolními vlivy
Každoroční obměna ratanového nábytku na zahradě nebo terase? Nemusí tomu tak být, stačí vědět, jak se o něj starat, aby nedocházelo k jeho poškozování. Ratanový nábytek se totiž velmi rychle opotřebovává, navíc trpí na povětrnostní vlivy.
Nepříjemná zatuchlina se vytváří obvykle v nábytku ze dřeva, nejčastěji z masivu, a k její tvorbě přispívá zejména teplo a také vlhké prostředí.
Také milujete dřevěný nábytek? Je jednoznačně dokonalý, krásně voní, je sofistikovaný, elegantní a vydrží celou věčnost.
Nábytek s lesklou povrchovou úpravou je oblíbený nejen v domácnostech, ale i v pracovních prostorách. Lesk mu dodává eleganci a nadčasovost a navíc se obvykle jedná o velice kvalitní povrchové zpracování.
Převážná většina lidí se o svůj nábytek stará, aby dlouho vydržel, plnil svou funkci a působil dekorativně, ale přes všechnu opatrnost se může stát, že se na povrchu objeví rýhy.