Dal jsem si na dům českou vlajku kvůli hokeji. Čelil jsem kvůli tomu urážkám a skoro přišel o kamarády

Dal jsem si na dům českou vlajku kvůli hokeji. Čelil jsem kvůli tomu urážkám a skoro přišel o kamarády

Vyvěšená česká vlajka je dnes trochu riziko, jak jsem se sám na vlastní kůži přesvědčil. Přitom každý rok dělám to stejné. Dám si české vlaječky na auto, dám si vlajku na svůj facebookový profil a také ji vyvěsím na svůj dům. Dělám to pravidelně několik let vždy v květnu. Proč? Samozřejmě kvůli mistrovství světa v ledním hokeji. Jsem velký fanoušek našeho národního týmu a nebojím se to dát najevo. Jen jsem nečekal, co to způsobí.

Urážky a málem ztráta přátelství

Nečekal jsem, co může česká vlajka na mém domě způsobit za problémy. Jakmile jsem ji vyvěsil, začali mi psát kamarádi a na ulici se mě ptali moji sousedé. A ptali se mě pořád na to stejné. Na můj politický názor. Nikoho v tu chvíli ani nenapadlo, že 12. května začíná MS v hokeji a já nejsem nic jiného než fanoušek. Nezajímalo je ani tak to, že fandím našim v hokeji, ale více to, jaké je moje politické přesvědčení.

Mohlo by vás zajímat:  Lucka: Kamarádka mě u sebe doma nachytala při netradiční činnosti. Od té doby mě na návštěvy nikdo nechce
Zdroj obrázku: Freepik

Myslím ale, že se mi podařilo všem vysvětlit, že vlajka vůbec neodráží mé politické názory, ale že je jenom podporou našemu národnímu týmu. Chvílemi to ale vypadalo, že ztratím některé přátele, protože si mysleli, že vyvěšená státní vlajka souvisí s určitými politickými názory, ke kterým oni příliš blízko nemají.

Vlajka jako poznávací znamení

Po téhle zkušenosti musím říct, že je česká vlajka značně zdiskreditovaná. Každý ji spojuje s lidmi, jako jsou, a teď cituji, chcimírové, flastenci, dezoláti. Když chce někdo jenom podpořit svou zemi v hokeji a dá to veřejně najevo, je ihned automaticky zařazen do těchto skupin. Vlajku však z domu sundám, až MS skončí, dříve ne. A budu doufat, že její umístění budu vysvětlovat co nejméně a že lidé pochopí, že tento státní symbol se dříve používal právě na podporu fandění národnímu týmu. Až politická situace z něj udělala něco, za co se lidé mohou i stydět. Po tom, co jsem zažil já na vlastní kůži, se tomu vlastně ani nedivím.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Na návštěvě kamaráda jsem otevřel špatné dveře. Stačil jeden pohled a vím, že ho nikdy nenavštívím

Zdroj: Autorský text.

Přidat na Seznam.cz