Místo Česka jsme nábytek koupili levněji v Německu. Půldenní výlet k hranicím se nám pořád vyplatil

Místo Česka jsme nábytek koupili levněji v Německu. Půldenní výlet k hranicím se nám pořád vyplatil

Bydlíme daleko od německých hranic, přesto jsme k nim vyrazili koupit si nábytek. Cesta se změnila v půldenní výlet, na jehož konci byla pořád značná úspora. Oproti ceně, kterou bychom museli zaplatit v České republice. Absolutně se nedivím lidem bydlícím u hranic, že jezdí nakupovat do zahraničí. Když se to vyplatí mně, jet skoro přes půl republiky, těm příhraničním se to vyplatí stoprocentně.

Německo, nebo Polsko?

Když jsem se podívala na ceny v České republice, málem jsem omdlela. Hledala jsem do domu závěsné křeslo, aby bylo hezké, a přitom poměrně levné. Nechtěla jsem utrácet tisíce, spíše stokoruny. I tak mě ale česká cena celkem zarazila. Musela bych si připravit 899 Kč za jedno. A protože jsem chtěla hned tři, 2 697 Kč by nebylo úplně málo.

Mohlo by vás zajímat:  LED žárovky pro snížení účtu za elektřinu nestačí, vliv má i používání spotřebičů

Tak jsem začala pátrat v zahraničí, zda bych závěsné křeslo nesehnala levněji. Když lidé jezdí za hranice pro potraviny, proč zde nekoupit také nábytek? A povedlo se. Jak v Německu, tak v Polsku bylo levnější. Začala jsem se rozhodovat, do jaké země nakonec jet.

Zdroj obrázku: Freepik

V Německu nejvýhodněji

Začala jsem porovnávat ceny. V ČR jsem si vybrala závěsné křeslo za 899 Kč. Zcela totožné se ale v Polsku prodává jenom za 119 zlotých, což je v přepočtu 595 Kč. To už je zajímavá cena. Nakonec jsem to porovnala s Německem, kde jsem totožné sehnala ještě výhodněji. Za 19,99 eur, což dělá v přepočtu 460 Kč. To je v podstatě polovina české ceny. Bylo jasno, kam pojedeme.

Mohlo by vás zajímat:  Lumír: Na zápach z bytu nás museli upozornit sousedi. Vysvětlení nepomohlo a myslí si, že máme doma skládku

Půldenní výlet do Německa

Vyrazili jsme do Německa a koupili tři křesla. Celkem nás to vyšlo na 1 380 Kč. V ČR bychom za ta stejná dali 2 697 Kč. To je úspora 1 317 Kč. Když z této částky odečtu ještě cca 500 Kč náklady na benzín, pořád mi slušná suma zůstala v kapse. A co víc, v Německu jsem nezůstala jenom u nakupování nábytku, ale když už jsme tam byli, využili jsme to k nákupu potravin. A ani tady z hlediska ceny a kvality nelitujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarné konvice uvaří vodu rychleji a ekonomičtěji než obyčejná plotna

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek, https://www.lidl.cz/p/livarno-living-zavesne-kreslo-boho/p100327282, https://www.lidl.pl/p/livarno-living-wiszacy-fotel-pleciony-w-stylu-boho/p100327282, https://www.lidl.de/p/livarno-living-haengesessel-fransen-boho/p100327282

Přidat na Seznam.cz