Politá elektronika je noční můrou. Hlavní je ovšem nepanikařit a ihned jednat

Stačí málo, a zaplavená elektronika je na světě. Ať už je to káva, nebo voda, vždy jako naschvál je poblíž váš telefon či počítač. Mnoho lidí bohužel neví, jak v takovém případě postupovat, a dopouštějí se chyb, které vedou ke znehodnocení daného předmětu. Je třeba jednat rychle a především nepanikařit. Stres a pobíhání kolem dokola s hadříkem opravdu ničemu nepomůže. Postupujte správně, krok za krokem.

K vysušení si připravte tyto potřeby

  • hadřík z mikrovlákna,
  • papírové utěrky,
  • suchou rýži,
  • destilovanou vodu,
  • šroubováky k demontáži krytu.
Zdroj obrázku: Freepik

Krok za krokem

Nejdůležitější bude, abyste jednali okamžitě. Jestliže máte elektroniku připojenou k síti, okamžitě ji odpojte – nezapínejte ji, a to nikdy! Dále pomocí šroubováku demontujte zadní kryt a mokré části oddělte od těch suchých. Připravte si mísu s rýží a umístěte do ní mokré součásti. Jakmile budou veškeré části suché, otřete je jemným hadříkem z mikrovlákna. Pokud se do předmětu vylila sladká tekutina, navlhčete hadřík pomocí destilované vody a utřete stopy po tekutině. Jakmile vše vysušíte, složte elektroniku dohromady a vyčkejte ještě alespoň jednu hodinu. Poté zařízení spusťte.

Mohlo by vás zajímat:  Tři kroky k dokonale čisté a lesklé podlaze: rozdíl poznáte okamžitě

Jak dlouho by mělo trvat vysušení elektroniky

Záleží na tom, jak velká je politá elektronika. Pokud jste nalili vodu do telefonu, může vám stačit jedna hodina a teplé prostředí, pokud jste nalili tekutinu do televize, může trvat až několik dnů, než řádně proschne. Buďte opatrní a čas neuspěchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Čemu se při sušení raději vyhnout

Po rozlití tekutiny nikdy nekontrolujte, zda elektronika funguje. Mohla by totiž zkratovat. Nesušte spotřebiče horkým fénem, v troubě nebo v sušičce. Zařízení musí být sušené v suché a teplé místnosti. Nikdy ho nečistěte abrazivními nebo chlorovými přípravky. Pokud se tekutina dostane jen na povrch elektroniky, vezměte pouze papírové utěrky a předmět vysušte.

Zdroj: https://www.maketecheasier.com/dry-out-wet-electronics/
Přidat na Seznam.cz