Brambory nepatří na stůl diabetiků. V jedné formě si je přesto mohou bez obav dopřát

Vodu z brambor většina rovnou vylévá do odpadu. Přitom lze ještě skvěle využít

Pokud rádi vaříte brambory, nevylévejte vodu, která vám po uvaření zbyde. Je totiž velmi cenná a můžete ji využít v celé domácnosti, ale také na zahradě. Byla by velká škoda ji jen tak vylít do umyvadla. V článku vám ukážeme způsoby, jakými můžete bramborovou vodu využít.

Bramborová voda je plná vitaminů a minerálů

Voda z brambor je skvělým základem. Obsahuje minerály a vitaminy, také škrob, který je důležitý pro omáčky nebo polévky, pokud je chcete zahustit. Nebudete tak muset používat mouku, jídlo bude lépe chutnat a navíc do těla dostanete více živin. Pokud jste nemocní, můžete tuto vodu pít s nakrájenou cibulí a ještě dochutit pepřem. Můžete si být jistí, že nemoci se okamžitě zbavíte. Pomocí bramborové vody se můžete zbavit ledvinových kamenů.

Mohlo by vás zajímat:  Vychytávky s potravinami, které by vás možná nenapadly a zpříjemní vám život

Takovou vodu můžete zkusit nalít také do koupele. Je vhodná pro regeneraci suché pokožky nejen nohou – bude působit jako dobrý zvlhčovač. Přidejte bramborovou vodu do plné vany horké vody, a pokud vás bolí klouby, voda z brambor se bude hodit jako komprese. Stačí ji smíchat s teplou vodou a klouby vás přestanou trápit.

Zdroj obrázku: Freepik

S vodou vyčistíte konvici nebo ji použijete jako přírodní hnojivo

Bramborová voda obsahuje vysokou dávku fosforu, který pomůže rostlinám, a je plný také draslíku, který je navíc ochrání před škůdci a nemocemi. Proto když voda vychladne, nebojte se ji použít nejen na domácí květiny, ale můžete s ní zalévat také rostliny na zahradě. Voda ale nesmí být slaná a je nutné na to při vaření brambor myslet.

Mohlo by vás zajímat:  Po příchodu skončí obvykle na rohožce, přitom nejen v zimě boty vyžadují větší péči, aby sloužily, jak mají

Jestli chcete vyčistit rychlovarnou konvici, ale nemáte doma žádné jiné prostředky, můžete k odstranění vodního kamene použít právě vodu z brambor. Tu uvařte v konvici a poté nechte vychladnout. Konvici opláchněte a poté několikrát převařte obyčejnou vodu. S vodou z brambor také snadno odstraníte nečistoty na toaletě nebo v umyvadle.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/potato-water-for-bread-baking-how-to-make-427570
Přidat na Seznam.cz