Restoration Wooden Door Close Up Repairing Scratches Wood Surface

Dřevěný nábytek znovu jako nový: všechny rýhy zmizí jako mávnutím kouzelného proutku

Také milujete dřevěný nábytek? Je jednoznačně dokonalý, krásně voní, je sofistikovaný, elegantní a vydrží celou věčnost. Jenže jak jistě víte a už jste jistě i postřehli, pokud dřevěný nábytek máte, po čase se na něm objevují malé a jemné rýhy. Jestliže je dřevo nalakované, doporučujeme ho přebrousit a nalakovat znovu. Pokud je ale nábytek například naolejovaný či navoskovaný, můžete si s jemnými rýhami poradit i jinak. Máme pro vás několik nápadů, jak je odstranit.

Tekutý jód

Pokud máte na nábytku hluboké škrábance, vyzkoušejte sílu tekutého jódu. Namočte do něj štětec a přemalujte s ním rýhy. Nechte uschnout a v případě hlubokých rýh postup ještě jednou zopakujte. Jód se sjednotí i s barvou nábytku. Doporučujeme nejdříve nanést velmi jemnou vrstvu a nechat ji zaschnout. Poté postup opakujte, než rýha zcela zmizí. Rozhodně neaplikujte ihned silnou vrstvu jódu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí postředek na koberec a čalounění vyrobíte snadno. Výsledkem bude pouze čistý a svěží domov
Zdroj obrázku: Freepik

Silné rýhy

Pokud jsou vaše rýhy opravdu hluboké, například od koček a jejich drápků, smíchejte jód s denaturovaným alkoholem v poměru 2 : 1. Pokud nemáte požadovaný alkohol, můžete požít například vodku. Bude mít velmi podobný účinek.

Olej s octem

Olej a ocet jsou ideálními surovinami pro lehce poškrábaný nábytek. Aplikujte nejlépe na světlý nábytek. Doporučujeme smíchat ocet s vodou v poměru jedna ku jedné. Naneste vzniklou tekutinu na jemný hadřík z mikrovlákna a natřete na každou rýhu na nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Přípravek na boty

Lešticí vosk na boty pomůže na velké škrábance. Zde máte ruce ze široka otevřené, protože lešticí vosky se prodávají v různých barvách. Takže pokud máte hnědý nábytek v tmavé barvě, kupte vosk ve stejném odstínu. Vezměte si opět jemný hadřík z mikrovlákna a naneste na něj vosk. Nechte přibližně jednu hodinu působit a poté vosk rozleštěte pomocí jemného kartáče na kabáty nebo semišové boty. V případě větších škrábanců postup opakujte.

Zdroj: https://newengland.com/today/living/home-repair-diy/wood-furniture-scratches/
Přidat na Seznam.cz