Dřevěný nábytek patří do každého interéru. Se správnou péčí bude roky vypadat jako nový

Dřevěný nábytek patří do každého interéru. Se správnou péčí bude roky vypadat jako nový

Jaké základní chyby mnoho lidí dělá, když pečuje o svůj dřevěný nábytek? Jedná se o materiál, který je velmi citlivý a je nutné na něj používat jen prostředky, které jsou vhodné. Poradíme domácí přípravky, které opravdu fungují a díky nimž můžete mít nábytek znovu lesklý, jako kdybyste ho právě koupili. Můžete je vyzkoušet a uvidíte, že opravdu fungují a dřevo vyleští.

Vhodné prostředky jsou základ pro správné ošetření dřeva

Některé prostředky se na ošetření dřeva nehodí. Proto je dobré jejich výběru věnovat pozornost. Nejdříve ale musíte z nábytku odstranit nečistoty včetně prachu. To dělejte pravidelně, protože čím menší vrstva prachu, tím lépe se vám bude uklízet. Na dřevo používejte vždy hadřík z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Rekonstrukce bytu je velkou výzvou. Dobrý plán předejde zbytečným komplikacím

Jinými hadříky byste mohli poškrábat dřevo. Jestli jste se ale rozhodli pro vysátí prachu, připojte k vysavači vhodný nástavec, který ho nepoškrábe. Na trhu můžete najít spoustu přípravků na ošetření dřeva. Můžete je ale nahradit domácími prostředky, které jsou mnohdy účinnější. Pomoci tak může olivový olej, krém na boty nebo čaj.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit nábytek pomocí čaje nebo octa?

Čaj je velmi vhodný prostředek na čištění tmavšího dřeva. Stačí uvařit několik sáčků čaje v litru vody a nechat ho vychladnout. Poté do čaje namočte hadřík, vyždímejte ho a otřete jím povrchy nábytku. Nezapomeňte nakonec osušit nábytek suchým hadříkem, protože v něm nemůže zůstat vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější čistička vzduchu je skvostem v každém interiéru. Poznejte šplhavnici blíže

Použít ale můžete také ocet, který je nenahraditelným pomocníkem při úklidu celé domácnosti. Ocet smíchejte s olivovým olejem v poměru 1 : 3 a směs nalijte do rozprašovače. Tu pak stříkejte na nábytek a vyleštěte celý povrch. Nábytek získá lesk a budete vypadat jako nový. Pomůže i leštidlo na boty, ale to se hodí hlavně na nábytek, který je vyrobený z ovocného dřeva, jako je třešňové. Stačí ho malé množství a nábytek se bude lesknout.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657054/cleaning-tips-wooden-furniture/
Přidat na Seznam.cz