Ratanový nábytek se vrací do interiéru a s ním i svěžest a pohodlí

Ratanový nábytek se vrací do interiéru a s ním i svěžest a pohodlí

Chtěli jste se zbavit starého ratanového křesla nebo bambusové lampy? Nedělejte to! Interiérové doplňky z těchto materiálů slaví svůj velký comeback. Nábytek, který dříve vládl obytným prostorám a později se přesunul do obytných koutků zahrad, se nyní v rámci udržitelného životního stylu a ekologického vybavení vrací zpět do vnitřních částí domu, které jsou schopny dokonale dokreslit a zútulnit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pestrá paleta ratanových možností

Ratan nemusí být jenom v odstínech béžové a nemusí být jenom přírodní. Dnes už nábytkářské firmy produkují dostatek různých kusů nábytku v barvách od světle béžové přes různé tóny hnědé a šedé až po antracitový a černý.

Mohlo by vás zajímat:  Dodejte své ložnici podzimní atmosféru doplňky, rostlinami i osvětlením

Kromě toho jsou k sehnání kusy nábytku různého designu a stylu a v kombinaci s dalšími materiály, jako je bambus, dřevo nebo kov a samozřejmě také textil. Vybrat si podle svého vkusu tak může opravdu každý od vyznavačů moderního stylu až po milovníky vintage nebo minimalismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Výrazný doplněk, nikoliv hlavní motiv

Hlavní trik při začleňování ratanových kousků do interiérového designu je učinit z nich výrazný doplněk, který místnosti dodá svěžest a exotický nádech. V kombinaci se zelenými rostlinami přidá na útulnosti i té nejvíce strohé místnosti. V kombinaci s dřevěným nábytkem budou bambusové, ratanové, proutěné či slaměné kousky vkusným doplňkem.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní matrace nemusí stát balík!

Důležité ale je držet se hesla „všeho s mírou“. Splétané kousky nábytku by měly být právě a výhradně výrazným doplňkem, ale neměl by se z nich stát hlavní motiv, k čemuž často směřují jeho vyznavači. Také je vhodné nakombinovat jej s textilními polštáři či přikrývkami v kontrastních pastelových či naopak jemných přírodních tónech. Tak dodáte místnosti příjemnou náladu.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/news/rattan-decor-tips
Přidat na Seznam.cz