30645

„Současná drahota nás donutila sedět nad letáky. O víkendu pořádáme nájezdy na supermarkety,“ přiznává rodina

Někdo ceny neřeší, ale rozumný uvažující člověk se zajímá o to, kolik stojí potraviny. Zajímá se o tok, kolik utratí za svůj nákup a zda nemůže ušetřit. Ideální cestou k výhodným nákupům jsou slevové akce. Má je každý obchod.

Bez letáků to dnes nejde. Alespoň tohle tvrdí Kateřina a Luboš. Manželé se dvěma dětmi, pro které je studování letáků doslova denním chlebem. O svůj rituál spojený s pravidelným týdenním rodinným nákupem se s námi podělili.

Spoléháme na letáky

Nedovedeme si představit, jaké by to bylo, kdyby letákové akce nebyly. Když se podíváme na ceny takzvaně před slevou, doslova nás mrazí. Moc si nedovedeme představit kupovat standardně kuřecí maso za 203 Kč, těstoviny za 58 Kč, cibuli za 30 Kč, sýr za 359 Kč. Ne, to nejsou vymyšlené ceny, to jsou reálné částky za potraviny před slevou, na které se aktuálně díváme v letáku před sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny jsou přímou cestou k rakovině. Ve zdravém jídelníčku nemají co dělat

Smáli se nám

Nakupovat ve slevách pro nás není žádná novinka. Vlastně to děláme pěkně dlouhou dobu. Byla ale doba, kdy se nám za to lidé smáli. Většina našich sousedů měla na schránce vzkaz, že letáky nechce. My jsme ale o ně stáli a už to bylo terčem posměchu. Stejně jako chůze po obchodech s letákem v ruce a kontrola, zda cena kupovaných potravin nabídce opravdu odpovídá.

Dnes už můžeme říct, že je to jinak. Pro mnoho lidí se stal slevový leták nezbytností při plánování nákupů. Není se čemu divit. Pořídit kuřecí prsní řízky kilo za 109,9 Kč, kilo cibule za 13,9 Kč a balíček špaget za 27,9 Kč, sýr za 199 za kilo, to se prostě vyplatí.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné toalety jsou plné patogenů. Riziko infekce sníží důsledná hygiena

Horečné přípravy a útok na obchoďáky

Nejsme ti, kteří by v obchodech záměrně trávili celou sobotu. Ale když chceme udělat levný týdenní nákup, nejde to jinak. Vše začíná už v pátek studováním letáků a výpisem zboží napříč jednotlivými supermarkety, do kterých budeme muset zajet.

Tyto plány se v sobotu ráno začnou stávat realitou. Nasedáme do auta a se svými seznamy vyrážíme do obchoďáku. A nejsme jediní. U regálů s levným zbožím jsou tlačenice, někdy zboží ani není. Přesto jsme celkově spokojení. Máme nakoupeno na celý týden. Ale potom znovu nastává pátek a naše pravidelná rutina.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny vhodné do bytu, ve kterém žije kočka

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek, Kupi

Přidat na Seznam.cz