Planting Trees As Part Reforestation Process

Září je ideálním měsícem pro výsadbu řady zahradních rostlin

I když se v září může zdát, že je léto, teplo, a tudíž zahrádkářská sezóna na ústupu, nemusí tomu tak být. Právě září je totiž ideální dobou na to, abyste začali přemýšlet, jak by zahrádka měla vypadat příští rok. Před příchodem mrazů je nejlepší čas na úpravy zahrady a vysazování řady květin, keřů, stromů, ale i úpravy trávníku. Dáte tak rostlinám čas se zakořenit a přežít tuhou zimu. Na jaře vám pak krásně vykvetou a začnou plodit. Které druhy jsou v září nejlepší? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z ovoce a zeleniny je chyba vyhodit. Rozzáří domov, potěší rostliny a vyženou škůdce

Které rostliny před začátkem podzimu zasadit

U rostlin je nejdůležitější vždy dávat pozor na to, abychom vybrali druhy, které zmrzlou půdu přežijí. Ideální je zvolit cibulky, které nám pak v létě krásně vykvetou, ale také můžeme vybrat z řady trvalek, jejichž kořenový systém bez problému přežije, pokud ho necháme dostatečně zapustit právě před prvními mrazíky. Najít můžeme i druhy semínek, které jsou uzpůsobeny na to, aby extrémní teploty v půdě přežily. Vybrat si můžeme tulipány, pivoňky, kosatce, hyacinty, sněženky, krokusy a spoustu dalších.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní síly česneku a kvasnic ochrání zahradní rostliny před nebezpečnými škůdci
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je to se stromy, keři či ovocem

I stromky a keře můžeme na konci léta zasadit. Je ale opět třeba, aby pořádně zakořenily a neumrzly. Stejně tak se doporučuje zasadit stromky, které jste měli v květináči. Právě tam půda totiž promrzne daleko rychleji a stromečky by pak nepřežily. Sázet můžeme jehličnaté, listnaté, ale i ovocné stromky. Na jaře se jim pak bude krásně dařit.

Co se ovoce týče, zakořenit v září můžeme nechat například sazeničky jahod, které nám pak v létě rovnou ponesou.

Mohlo by vás zajímat:  Měsíček lékařský pokvete celé léto. Růst může v záhoně i truhlíku

Ideální čas na zvelebení trávníku

Září je také skvělý čas na výsadbu travního semene či položení travního koberce. Věnujte mu ale dostatečnou péči a řiďte se přesnými instrukcemi odborníků. Jen tak trávník zimu přežije.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-september/
Přidat na Seznam.cz