Množství slimáků v zahradě sníží sůl, skořice nebo káva
Slimáci jsou škůdci, kteří si na rostlinách na zahrádce rádi pochutnají. Nejvíce aktivní jsou na jaře a na podzim při rozmnožování a zazimování. V tyto chvíle totiž živočichové potřebují nejvíce potravy a vydávají se ji tak hledat i na váš pozemek. V tyto chvíle ale dokáže slimák napáchat největší škody, jelikož jsou rostliny slabší a nemusí tak slimáčí útok přežít. Jak se proti nim bránit? Využít můžete domácích receptů i přirozených nepřátel.
Místo chemických postřiků zvolte skořici či sůl
Chemické postřiky mohou být účinné, ale také mohou ovlivnit to, jak se daří pěstovaným rostlinám. Vyplatí se tedy vyzkoušet několik babských rad proti slimákům.
Odstraňte veškeré opadané listí či odumřelé části rostlin. Když tak uděláte, uberete slimákovi část obživy a nebude se mu u vás tak dařit. Možná pak půjde radši za potravou jinam.

Stejně funguje to, když začnete zavlažovat trávník ráno místo obvyklého večera. Slimáci jsou nejvíce aktivní přes noc a vlhko jim svědčí v pohybu. Naopak když večerní závlahu vynecháte, pohybovat se jim bude hůř a dost možná ráno na slunci vyschnou, což způsobí přirozené vyhubení.
Zafungovat také může obsypání napadených rostlin solí. Sůl totiž slimáky rozpouští. Musíte ale mít na paměti, že při častém opakování této metody může dojít k přesolení půdy, což vaší flóře také svědčit nebude.
Jako další metoda se nabízí postřik ze skořice a kávy. Vychladlou kávu zřeďte a vmíchejte do ní skořici. Směs vlijte do rozstřikovače a používejte ji pravidelně. Silné vůně by měly škůdce vyhnat.
Příroda si pomůže i sama
Slimáky můžete eliminovat i tím, že prostředí uděláte vhodné pro jejich přirozené predátory. Můžete například implementovat ptačí krmítko, aby se u vás ptáci častěji vyskytovali a slimáky jedli. Vajíčka slimáků pak jedí i obyčejní mravenci. Pokud bydlíte u vody, nápomocné vám budou i žáby.
Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-stop-slugs-eating-young-plants/
