woman-holding-pile-clean-clothes

Tipy pro úspornější praní: záleží na denní době, naplnění bubnu i množství prášku

Všudypřítomná drahota se promítá i do praní prádla. Zdražily prací prášky, gely i aviváže. Je drahá voda i elektřina. Jak tedy ušetřit, abyste nevydávali tolik peněz ze svého rodinného rozpočtu? Máme pro vás několik nápadů, které můžete využít a díky nimž můžete uspořit finance.

Perte při nízkém tarifu

Pokud chcete ušetřit za spotřebu elektrické energie, měli byste pračku pouštět v době, kdy vám dodavatel elektřiny dodává proud za nízký tarif. Je proto nutné se podívat do podmínek, za jakých je vám elektřina distribuována. Každý dodavatel to má jinak. Praní je na elektrický proud náročné, je proto vhodné prát v dobu, kdy vás praní vyjde nejlevněji. Většinou bývá nízký tarif nastavený přes noc nebo pár hodin odpoledne. Jestliže máte na pračce možnost nastavit odložený start, nebude určitě pro vás problém prát v určitou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  „Za vysoký nedoplatek si můžete sám, zaplaťte ho,“ řekl mi rázně předseda SVJ na reklamaci vyúčtování
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na přeplňování bubnu

Během praní je důležité, jak moc je buben naplněný. Je-li v něm prádla více, než by bylo vhodné, bude špatně vyprané a vymáchané. Přetěžování neprospívá ani samotné pračce, která tímto trpí, čímž může dojít ke snížení její životnosti. I v tomto ohledu je tedy možné šetřit peníze, když si pohlídáte ideální naplnění bubnu. Zde platí, že méně prádla je někdy více. Vždy by měla v bubnu zůstat trocha volného prostoru, aby prádlo mělo během pracího cyklu dostatek místa.

Ušetříte i za prací prášek

Ano, i za prací prášek nebo gel lze ušetřit nemalé peníze. Spousta lidí je totiž zvyklá dávat pracího prostředku více, než je vhodné. Když ho dáte přes míru, neznamená to, že prádlo bude lépe vyprané. Spíš to povede k tomu, že prášek nebo gel zůstane částečně v praném prádle. To pochopitelně vede ke zhoršení jeho kvality a vzhledu. Jestliže dodržíte správné dávkování pracího prostředku, ušetříte finance. Dobrou volbou je před praním prádlo namáčet do sody, kdy se rozpustí největší špína.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/how-to-save-money-on-laundry
Přidat na Seznam.cz