City Road Tiles With Pebble Sidewalk With Plants Grass Outdoor

Jednoduché kroky, jak udržet dlažební kostky čisté

Dlažební kostky bývají ozdobou nejednoho pozemku. Stejně jako u samotné nemovitosti nebo jejích součástí je i u dlažebních kostek důležité udržování v čistotě. I přes veškerou snahu se však může stát, že se stanou terčem nečistot a zašpinění. Jejich vyčištění někdy stojí spoustu úsilí, není tedy divu, že nás pohled na znečištěné dlažební kostky rozhněvá. Jak vyčistit špinavé dlažební kostky? Naštěstí můžete využít služeb domácích prostředků jako i v jiných případech. Bez toho, abyste utratili spoustu peněz a poškodili životní prostředí. Co tedy povede k tomu, aby vaše dlažební kostky vypadaly stejně jako před zašpiněním?

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní údržba připraví zahradu na novou sezónu

Při spatření nečistot konejte co nejdříve

Udržení čistého povrchu dlažebních kostek není jednoduché. Záleží ale na mnoha faktorech. Je rozdíl, kde tuto dekoraci máte. Zda se v okolí vašeho pozemku nachází stromy, keře nebo další potencionální zdroje znečištění. Někdy nenaděláte nic, stačí, když proletí pták a vykoná potřebu. Jindy zase povětrnostní podmínky mohou na pozemek zanést listí a větvičky ze vzdálených stromů. Abyste se ale vyhnuli nepříjemnému drhnutí a čištění, stačí se držet jednoduchých pravidel:

  • pravidelně zametejte a odstraňujte veškeré čerstvé nečistoty,
  • čas od času proveďte i mokré čištění,
  • odstraňujte plevel, trávu a mech.
Mohlo by vás zajímat:  Navraťte lesk a zářivou čistotu své koupelně. Všechny usazeniny a nečistoty mají efektivní řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda je skvělým pomocníkem

Jedlá soda je velmi efektivní složkou při čištění. Její služby využívá mnoho lidí. Poradí si nejen s odolnými, ale i mastnými nečistotami. Stačí smíchat jedlou soduvodou tak, aby vznikla hustá pasta. Aplikujte přímo na povrch znečištění a nechte několik minut působit, poté vydrhněte kartáčem. Jedlou sodu lze aplikovat i do mezer s mechem či plevelem.

Citronová šťáva

Citronová šťáva si hravě poradí s mastnými fleky. Jako přírodní kyselina se účinně vypořádá se špinavou dlažbou a skvrnami. Stačí smíchat tuto šťávu s vodou v poměru 1 : 3. Výsledný roztok vlijte do rozprašovače a naneste na nečistoty. Po několika minutách vydrhněte kartáčem a po skvrnách nebude ani památky.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/garden/a40741479/how-to-clean-paving/
Přidat na Seznam.cz