Mšice dokážou zlikvidovat během chvíle celou úrodu. Kvasnicový postřik rostliny zachrání

Tři varianty postřiku z jedlé sody proti mšicím na zahradě

Mšice dokážou během chvíle napáchat velké škody nejen na květinách, ale také na plodinách a stromech. Právem patří mezi nejvíce nenáviděné škůdce mezi všemi zahrádkáři. Jenže používat chemické postřiky není pro zahrádku příliš dobré. Naštěstí existují účinné přípravky, které mšice ze zahrady zaručeně vyženou. Dnes se podíváme na postřik z jedlé sody. Účinkuje rychle a nestojí skoro nic.

Rychlá pomoc pro již napadené rostliny

Už jste si jistě všimli, že jedlou sodu nepoužíváme pouze při pečení. Její využití je všestranné. Poslouží jako účinný čistič koberců, odstraní mastnotu, pomáhá při čištění skvrn z oblečení. Dnes se podíváme na její účinky na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Záclony budou opět zářit jako nové. Ty nejlepší prostředky najdete v kuchyni

Jedlá soda si poradí s plísněmi, a dokonce i s některými škůdci. Postřik z jedlé sody připravíte rychle. Protože jde o přírodní postřik, je šetrný k rostlinám i plodům. Velkou výhodou je, že je jedlá soda bezpečná i pro užitečný hmyz. Nestane se, že byste omámili včely nebo čmeláky. Jak ji použít v boji proti škůdcům?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytvořit postřik na mšice

Pokud si se mšicemi nevíte rady, vyzkoušejte tento účinný tip, který je mezi zahrádkáři osvědčený už po dlouhé generace. Máme pro vás tři snadné způsoby přípravy postřiku:

  • V litru teplé vody rozpusťte čtvrt lžičky jedlé sody a třetinu lžičky olivového oleje.
  • V litru teplé vody rozpusťte čtvrt lžičky jedlé sody a přidejte kapku prostředku na mytí nádobí.
  • V litru teplé vody rozpusťte půl lžičky jedlé sody a přidejte 2 ml šedého mýdla.
Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je pouze následek problému. Vsaďte proto na účinnou prevenci

Roztok důkladně promíchejte. Jedlá soda se musí dobře rozpustit, jinak by zacpala trysku v rozprašovači. Pokud je postřik dokonale smíchaný, můžete jím naplnit rozprašovač. Přípravek je pak připravený k použití.

Roztok aplikujte přímo na rostliny napadené mšicemi. Pokud chcete použít roztok jako prevenci, můžete jej aplikovat i na okolní rostliny. Na malé množství mšic aplikujte postřik každé tři až čtyři dny. V případě silného napadení škůdci je dobré přípravek aplikovat denně.

Zdroj: https://www.pestsbanned.com/aphids/how-to-get-rid-of-aphids-naturally/
Přidat na Seznam.cz