Covid 19 5010565 1920[1]

Vyhlaste válku plísni. Poradíte si s ní bez chemie a jednou provždy

Setkal se s ní snad každý, kdo nebydlí v novostavbě. Plíseň dokáže potrápit a zbavit se jí jednou provždy je bez stavebních zásahů v podobě odizolování téměř nemožné. Pokud se ve svém domově snažíte vyvarovat používání chemických látek, nezoufejte – jde to i bez nich.

Plísně nám mohou pěkně zavařit

Pokud dům není perfektně odizolovaný, vzniká ideální prostředí, které plísním přeje. Vlhko a teplo má za následek jejich vznik v rozích místností, kolem oken nebo v prostorách koupelny. Jaké účinky může mít přítomnost plísní, které jsou zdrojem mykotoxinů, na náš organismus?

  • alergie
  • astma
  • bolesti hlavy, malátnost
  • infekce horních cest dýchacích
Mohlo by vás zajímat:  Přesazování je u rostlin nezbytné. S těmito chybami ale vše živé skončí v popelnici. Přitom stačí tak málo a i začátečník se vyhne problémům
Zdroj obrázku: Pixabay

Přichází důležité rozhodnutí: buď se smíříme s plísněmi, nebo musíme sáhnout po chemických prostředcích, které nás těchto nevítaných spolubydlících zbaví. Co teď? Naštěstí tohle dilema nemusíte řešit. Existuje totiž spousta způsobů, jak se plísní zbavit naprosto přírodní cestou.

Spolehněte se na přírodní produkty

Neexistuje bezpečnější a pro zdraví šetrnější způsob než použití prostředků, jejichž složení neobsahuje žádnou chemii. Plíseň odstraníte za pomoci ekologického postřiku, který snadno vyrobíte doma. Do rozprašovače nalijte sklenici vody a čajový olej, známý jako tea tree oil. Ten má úžasné dezinfekční účinky, které na plísně zaručeně fungují.

Mohlo by vás zajímat:  Vodu z brambor většina rovnou vylévá do odpadu. Přitom lze ještě skvěle využít

Pokud vás trápí plíseň v koupelně a ve spojích mezi dlaždičkami, potřete ji směsí prášku do pečiva a vody. Po pár minutách místo důkladně vydrhněte. Další přírodní dezinfekcí je roztok připravený z vody a citronové či grapefruitové šťávy. Můžete využít i ocet nebo peroxid vodíku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vytvořený postřik naneste na místa, která jsou plísní zasažena, a nechte působit dva až tři dny. Pak je očistěte roztokem s přírodním mýdlem a důkladně vysušte. V boji s plísněmi určitě využijete odvlhčovače vzduchu. Chemie je pasé! 

Přidat na Seznam.cz