„Díky pomoci cizích lidí nehoda na kole dopadla dobře. Upřednostnila jsem dítě, ne sebe,“ přiznává Alena

9204

Cyklista je účastník silničního provozu. Oproti řidiči v autě je však mnohem zranitelnější. Ne vždy si ale dokážeme uvědomit, jaká rizika nám na kole hrozí. Nejenom nám, ale i dětem, pokud je bereme na kolo také. Vyrazila jsem se synem na kole. Nedomyslela jsem bezpečnost a málem svému chlapečkovi ublížila. Přitom jsem si byla jistá, že dělám vše zcela správně. Bohužel jsme měli drobný karambol, spadli jsme z kola a nebýt cizích lidí, mohlo to skončit s mnohem horšími následky. Až potom jsem si uvědomila, jakou chybu jsem udělala. Vše pro jeho bezpečí Nebyla to naše první vyjížďka.

„Špatně jsem změřila balkonové dveře. Místo sítě proti hmyzu mám doma drahý sušák ovoce,“ lituje Lenka

16219039

Hmyz v domě nebo bytě je problém. Ideální je ho tam vůbec nepouštět. Třeba pomocí speciálních sítí. Když koupíte špatnou, máte z ní úplně jiný produkt, než jste původně chtěli. Jenom ta vysoká cena vám bude trochu vadit. Ale co se dá dělat. Špatně jsem si vyměřila balkonové dveře a koupila do nich síť, která nepasuje. Být to obyčejné řešení za pár stovek, až tolik mě to samozřejmě netrápí. Ale já koupila variantu s hliníkovým rámem, která se přímo montuje na balkonové dveře. No a když jsem se pokoušela síť proti hmyzu nasadit, zjistila jsem, že mám jinou velikost.

„Auto pro normálního člověka, které je bez obří obrazovky, jen s tlačítky, tu nemáte?“ Žádal jsem prodejce

978

Zvenku auta vypadají skvěle. Jakmile však otevřete dveře a sednete dovnitř, už to taková krása není. Někdy si připadáte jako v nadčasové kosmické lodi, kde se všechno ovládá buď na jedné velké televizi, nebo dokonce hlasem. Klasická, snadno dostupná tlačítka? Smůla, ta se dneska nevedou. Moje staré auto už si toho pamatuje hodně a začíná být čas se poohlédnout po něčem novém. Tak jsem se jednoho dopoledne vydal do nejbližšího autosalonu. Už od parkoviště jsem viděl, že mají docela pěknou nabídku – od zářivě nových vozů až po mírně ojeté kousky.

„Píšete, že jen pro matky s dětmi. Jako muž mám zákaz vstupu?“ Zajímalo mě u diskriminační cedulky

23463

Co je psáno, to je dáno. A že to nedává logiku ani smysl? A že je to diskriminační? To je všem jedno. Když se jedná o diskriminaci žen, to se hned vyrojí aktivisté bojující za svá práva. Ale když se diskriminují muži, každému je to úplně jedno. Bohužel. Že jsou ženy diskriminovány? Naopak. Diskriminováni jsme my chlapi, otcové, kteří svou roli přijali zodpovědně a aktivně. Současná společnost se asi ještě neprobrala ze socialismu a myslí si, že “pán tvorstva“ je buď v práci, nebo v hospodě. A o děti se stará výhradně jeho manželka. Tedy žena, matka dětí.

Některé produkty IKEA se i po velkém zlevňování u nás stále prodávají za více než dvojnásobnou cenu než v Polsku

Ikea 4048225 1280

Některé produkty IKEA se i po velkém zlevňování u nás stále prodávají za více než dvojnásobnou cenu než v Polsku. Stále velmi výrazný je rozdíl například u nástěnné skříňky METOD. Bohužel je v České republice mnoho produktů i služeb výrazně dražších než v okolních zemích. Ať už se jedná o potraviny, telekomunikační služby nebo třeba nábytek. Tentokrát jsme se zaměřili na výrazný rozdíl cen nábytku švédského řetězce na českém, polském a německém trhu. V rozhovoru pro Seznam Zprávy [1] šéf tuzemské IKEA David McCabe na dotaz o výrazném rozílu cen odpověděl následující: „Cenu ovlivňují specifické lokální podmínky.