Šikovný lak na vlasy by měl mít doma každý, zachrání mnohé situace

Lak na vlasy má v koupelně velká spousta lidí. Zafixuje účes, zabrání poletování neposlušných vlasů a ještě většinou hezky voní. Využít ho ale můžete i na spoustu jiných věcí. Proto pokud ho doma přeci jen nemáte, možná byste o jeho pořízení měli co nejdříve uvažovat. Co všechno umí? Zbaví oblečení skvrn. Funguje jako repelent. Pomůže zabalit dárky. Odstraní zvířecí chlupy. Čistí oblečení i boty Zašpinili jste si svou oblíbenou blůzu nebo tričko?

Připálená žehlička je pro oblečení pohroma. Snadno a rychle ji vyčistí osvědčené prostředky

Může se to stát i vám. Zvlášť pokud se v dnešní době pouštíte do žehlení jen zřídka, lehce ztratíte pozornost a výsledkem je připálená žehlička. Nejen, že jste si pravděpodobně nenávratně zničili minimálně jeden kus oblečení, ale když budete v žehlení pokračovat, bude vám připálenina zanechávat škody i na dalších kouscích.   Pokud tento problém právě řešíte, nemusíte hned utrácet za drahé čisticí prostředky. Snadné a rychlé řešení máte doma doslova na dosah. Jaké to jsou?

Někteří páníčci dávají psům ochutnat všechno, hazardují tak s jejich zdravím

Pes udělá oči a pamlsek letí pod stůl. Většina majitelů prosebným gestům svého psa neodolá a psovi se tak dostane stravy, která mu nepřísluší. Ne všechno lidské jídlo je totiž pro psa vhodné, byť pes prosí sebevíc. Typickým příkladem je čokoláda nebo zmrzlina, psi jsou těmito dobrotami posedlí, ale způsobují jim těžkou otravu. Co byste psům rozhodně dávat neměli, a co jim naopak udělá dobře?

Vychytávky s bramborami. Tihle osvědčení pomocníci nepatří jen do jídelníčku

Dokážete si představit jídelníček bez brambor? My tedy ne, protože brambory jsou naší základní potravinou, která se konzumuje k obědu, večeři, ale mnohdy i na svačinku. Lze z nich připravit sladké pohoštění i slanou dobrotu. Naše české brambory se mohou pyšnit velké popularitě. Ovšem, brambory je možné využít i jiným způsobem než k jídlu.  Pleťová maska z brambor Taková bramborová maska je určena především pro ty, kteří mají problematickou pleť.

S potravinami si můžete domů přinést i malinké příživníky, nemilosrdně je zneškodněte

Objevili jste doma ve spíži potravinové škůdce? Rychle s nimi pryč! Nebuďte moc vyděšení, protože tento fakt se objevuje velmi často, nejste sami. Bohužel takového malého nepřítele si můžete odnést z obchodu a doma mu nevědomky vytvoříte dokonalé podmínky pro jeho rozmnožování. Je potřeba se ho co nejrychleji zbavit. Někteří mohou přenášet infekce a kontaminovat vaše oblíbené potraviny. Jak s nimi zatočit?  A zase ti moli Znáte potravinové moly?

Běžné koření naší kuchyně se hodí i do domácí lékárničky nebo k prádlu do pračky

Pokud jde o klasický černý pepř, všichni ho známe jako nepostradatelné koření, které zvýrazní chuť polévek, omáček i masa a využívá se samozřejmě také ve studené kuchyni. Blahodárně působí zejména na trávicí systém a podporuje i redukci hmotnosti. Pokud sůl, které bychom měli konzumovat jen malé množství, nahradíte v pokrmech pepřem a případně i dalšími druhy koření, ulevíte celému tělu.

Hlodavci se vkrádají do domů, aby hodovali na zásobách potravin. Zneškodní je tradiční způsoby

Zejména majitelé rodinných domů se v podzimních a zimních měsících potýkají s problémovými hlodavci, kteří se zabydlují v temnějších sklepních a provozních místnostech a hodují tam na uskladněných potravinách či zakládají nežádoucí kolonie. Zbavit se těchto nezvaných hostů je důležité zejména kvůli nemocem, které mohou přenášet, ale často je to značně problematické. Pojďme se podívat na možnosti, jaké v této oblasti máme.

Domácí sauna přináší dokonalou relaxaci v soukromí, zahřeje a posílí imunitu

Známe to všichni. Po náročném dni v práci či v domácnosti si každý potřebuje odpočinout, načerpat novou energii, ale také udělat něco pro své zdraví. Ne vždy nám ale podmínky, ať už časové nebo finanční, dovolují pravidelně navštěvovat wellness centrum. Řešením může být domácí sauna.  Benefity saunování Saunování má dlouholetou tradici především ve Finsku. Slovo „sauna“ pochází z finštiny, kde znamená malé stavení nebo místnost, která se používá jako tzv.

Oblíbená pochoutka vyhladí pleť, odstraní zápach a zbaví domácnost nechtěných zvířecích návštěv

Arašídové máslo je zdravější alternativou k různým čokoládovým pomazánkám. Jeho hlavní předností není jen to, že skvěle chutná, má také dobrý vliv na naše zdraví. Možná vás překvapí, že arašídové máslo najde využití i mimo jídelníček, pro jeho skvělé vlastnosti se vám bude hodit na půdě, v komoře nebo na zahradě. Přečtěte si tento článek a zjistěte, s čím vám může pomoci.

Po příchodu skončí obvykle na rohožce, přitom nejen v zimě boty vyžadují větší péči, aby sloužily, jak mají

Spoustu lidí řeší péči o boty až v momentu, kdy už jsou špinavé. To není úplně dobře, jelikož je nechráníte preventivně proti špíně a vnějším vlivům. Pak se může stát, že svým oblíbeným botám krátíte životnost a musíte do obchodu pro nové dříve. Pokud si teď říkáte, že se o své boty dobře staráte preventivně, že je přeci impregnujete dříve, než je začnete nosit, zklamu Vás.

Nejenom veřejné toalety jsou líhní bakterií, které jen čekají na to až neznalý člověk vejde

Dospělí si na veřejných toaletách přikryjí záchodové prkénko kusem toaletního papíru či jednorázovým papírovým potahem, nebo si také mohou vzít kus ubrousku, namočit jej v dezinfekčním prostředku a otřít prkénko. Pro dospělého člověk nebude problém navštívit toaletu v podřepu, ale co děti? Ty potřebují pomoci, především kvůli jejich výšce. Jak je to s veřejnou toaletou? Máme být velmi opatrní?

Charakteristické změny chování psa nemusí být banalitou, ukazují na nemoci které je nutné podchytit včas

Být majitelem psa s sebou obnáší, kromě všech radostných chvil, také pravidelnou péči o jeho zdravotní stav. Mimo kontroly u zvěrolékaře je třeba také obezřetnost ohledně chování zvířete. Jakékoliv změny mohou značit přítomnost zdravotních potíží, které je třeba včas řešit. Znalost nejčastějších příznaků pak může vašemu zvířecímu příteli zachránit život. Pokles energie Pro domestikovaná zvířata, mezi nimiž má pes své nezastupitelné místo, jsou typické různé povahové rysy. Někteří psi jsou spíše klidnější, jiní naopak překypují energií.