toothpaste-3121211_1920

Zubní pasta udrží zářivě bílé nejen zuby. Její čisticí účinky ocení i domácnost

Produktem, který zná každá domácnost, je zubní pasta. V koupelně ji používáme ráno a večer k dodržování osobní hygieny, mnoho lidí ale netuší, že se uplatní i jinde. Její složení je ideální například pro čištění šperků nebo starších bot. Podívejte se, jak vám při takovém čištění může pomoci. 

Použijte ji k důkladnému úklidu

Čištění koupelny může být únavné, ale je třeba ho provádět pravidelně, aby se zabránilo hromadění nebezpečných bakterií. Pokud i přes vaše úsilí není koupelna dokonale čistá, stojí za to, sáhnout po zubní pastě.

Ta se vám bude hodit při čištění baterií nebo při odstraňování usazenin mýdla a vodního kamene. Stačí trochu nanést na hadřík nebo houbu a potom povrch jemně otřít. K odstranění nečistot z těžko přístupných míst stojí za to, použít starý zubní kartáček.

Navraťte nábytku ztracenou krásu

Nábytek, zejména lakovaný, je velmi náchylný k poškození. Stačí okamžik nepozornosti, aby se na jeho povrchu objevily škrábance a rýhy. Pokud jsou malé, zubní pasta je pomůže zamaskovat. Naneste malé množství na hadřík a jemně ji vetřete do nábytku. Poté jen vyleštěte do sucha. 

Mohlo by vás zajímat:  Provoňte si domov, nejlépe bez chemie a za pár korun

Pro tento účel je lepší použít bílou pastu. Takový postup je také velmi užitečný v případě bílých skvrn na stole, které po sobě zanechávají sklenice a hrnky. I když jsou velmi odolné, zubní pasta je může trvale odstranit. Desku stačí důkladně otřít hadříkem s trochou pasty a poté důkladně osušit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte své šperky

Stříbrné šperky, stejně jako zlaté jsou nadčasové. Bohužel s časem postupně černají a objeví se vrstva, kterou je obtížné odstranit. Někteří z nás vracejí staré šperky k čistění ke zlatníkovi, jiní je schovávají a vzpomínají na jejich dřívější nádherné provedení. Lze je však vyčistit okamžitě. Stačí použít zubní pastu. Naneste malé množství na hadřík a poté povrch důkladně otřete. Staré řetízky, náušnice, prsteny nebo příbory tak budou vypadat skvěle.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zářivě bílé zdi

Mnoho lidí volí bílou barvu stěn svých domů a bytů, zejména těch, které mají malou plochu, protože bílá opticky zvětšuje místnost. Bohužel je těžké udržet je zářivé a čisté. Skvrn a ztmavnutí se můžete snadno zbavit otřením povrchu hadříkem s trochou bílé zubní pasty. Ať už máte doma plno mazlíčků, nebo jen nezbedné děti, které rády sahají na zeď, s tímto malým trikem zůstanou vaše stěny krásně bílé. 

Přidat na Seznam.cz