Nepřítel mytí oken v zimě je rozhodně mráz, vyzrajte na něj

Mytí oken není příjemnou činností, ale nezbytnou povinností, kterou je třeba čas od času udělat. Není nutné je čistit každý měsíc, pokud jsou ale pokryty vrstvou nečistot, je třeba se pustit do práce bez ohledu na roční období. Nemusíte se ale trápit různými nefunkčními a náročnými způsoby mytí oken, stačí se inspirovat vyzkoušeným návodem pro mytí oken během chladných zimních měsíců. Jaké počasí zvolit pro čištění oken?

Zářivě čisté rámy budou ozdobou oken, pozor ale na určité chyby při jejich mytí

Plastové okenní rámy jsou velmi oblíbené a pyšní se jimi snad každý druhý dům. Aby ne, jsou cenově dostupné, jednoduše se udržují a jsou kvalitní. Pokud se ovšem pravidelně nemyjí, mohou změnit svou barvu a zežloutnut, což je jistě neefektivní. Také pokud nemyjete okna pravidelně, mohou se na vnitřním rámu usazovat nečistoty, které jdou velmi těžko odstranit.

Průzračně čistá a lesklá okna díky zázračným prostředkům vyrobeným doma

Kdo by si nepřál mít třpytící se okna bez jediné skvrnky. Ať už používáte klasickou stěrku nebo nejnovější techniku na odsávání vody, výsledek nemusí být vždy úplně stoprocentní a nejčastěji na opomenuté nedokonalosti upozorní jindy vítaný sluneční svit. Jak docílit toho, že se vaše okna budou lesknout jako zrcadla? Ulehčete si mytí oken s několika pomocníky, kteří si poradí nejen s drobnými šmouhami, ale i se zašlou špínou.

Pět domácích hacků, které pomohou s čištěním parapetu

Přiznejte si to, jen málo z vás sleduje čistotu parapetu, ale je to právě okenní parapet, který může zkazit pohled na celou místnost. Dostane se na něj spoustu různých nečistot, počínaje prachem a konče stopy rzi od kovových součástí parapetu. Níže uvádíme 5 hacků, které Vám čištění parapetů usnadní. Ocet Ocet je dobrým čističem mnoha povrchů. Nejenže odstraňuje skvrny, ale také čistí rez a zároveň osvětluje samotný okenní parapet.

Jak připravit okna na zimní období abyste nejenom ušetřili za topení

Zima je pro okna zkouškou účinnosti, trvanlivosti a také těsnosti. Je zapotřebí udělat několik jednoduchých kroků ještě předtím, než teploty klesnou pod nulu. Připravíte tak svá okna na mínusové teploty. Ušetří vám to peníze za topení a taková okna budou zárukou teplého domova.  Příprava oken zahrnuje několik fází Nejdříve je důležité umýt okna.