Washing Windows 394158 1920

Domácí prostředek na okna je levnější, ale hlavně mnohem účinnější než kupovaný

Ne každý miluje mytí oken, pro mnohé je to náročná činnost nejen časově, ale také fyzicky. Na oknech jsou často vidět nevzhledné pruhy a skvrny, kterých se jen těžko zbavujete. Aby se okna leskla, nemusíte utrácet peníze za drahé prostředky, které mnohdy ani nemají ten správný účinek. Čistič na okna si můžete vyrobit sami. 

Levný a ekologický prostředek na okna bude účinnější než ty z obchodů

Účinný čistič si vyrobíte pomocí octa. Je to velmi jemný prostředek, který najdete v každé domácnosti. Ocet dokonale odstraní nečistoty a mastnotu a také okna rozzáří. K přípravě prostředku budete potřebovat dvě sklenice vody, půl sklenice octa, čajovou lžičku mycího prostředku a dvě lžíce citronové šťávy – šťáva sníží nepříjemný zápach z octa. Všechny přísady smíchejte a nalijte do rozprašovače. Poté nastříkejte na sklo a otřete dosucha měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Rowleyho starý muž není rostlinou pro začátečníky. Za náročnou péči se odmění krásnými květy
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud vám vadí vůně octa, můžete použít také jinou metodu na výrobu domácího čisticího prostředku. Za tímto účelem smíchejte půl litru teplé destilované nebo vařené vody, dvě lžíce tekutého mýdla, dvě lžíce vody a 3–4 kapky glycerinu. Vaše okna budou zářit čistotou a jejich mytí už pro vás nebude žádný problém. 

Stejně účinným způsobem mytí oken je použití boraxu. Díky němu nebudou na oknech žádné šmouhy ani pruhy. Stačí smíchat dvě lžičky produktu se třemi sklenicemi vody a nalít do rozprašovače. Vaší prací bude jen roztok setřít měkkým hadříkem dosucha. Už žádné dlouhé leštění, aby se vám okna leskla.

Mohlo by vás zajímat:  Optimální vlhkost v bytě zamezí plísním i možným nemocem. Odborníci doporučují ideální hodnotu
Zdroj obrázku: Pixabay

Na leštění oken můžete použít staré noviny

V dnešní době už existují různé vysavače na okna, s jejichž pomocí je úklid hotový za chvíli. Stačí je jen naplnit vodou s prostředkem a veškerou práci udělají za vás. Pokud ale máte rádi starý způsob mytí oken, při leštění můžete použít staré noviny, které jsou na leštění jako dělané. 

Mnoho lidí také používá látkové pleny, které skvěle absorbují vlhkost a díky nim se budou okna lesknout. Každý si chce práci v domácnosti co nejvíce ulehčit a jestli chcete ulehčit také své peněžence, vyzkoušejte náš domácí prostředek.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-windows/
Přidat na Seznam.cz