Myti Oken1

Průzračně čistá okna získáte snadno a rychle díky několika mála trikům

V rámci jarního úklidu se jistě pouštíte nejen do vytírání všech ploch, uklízení zimní části botníku a nového převlékání ložního prádla. Vedle toho vás jistě neminou ani okna, která po zimě potřebují pořádně umýt a vyleštit, aby byl váš domov zase plný lesku a čistoty. Vyzkoušejte tyto domácí přípravky na okna a nikdy už nebudete chtít jiné.

V jednoduchosti je krása

Nekupujte zbytečně drahé čisticí prostředky na okna, které jsou plné chemie a různých škodlivých látek. Vyhněte se chemickým přípravkům a používejte stejně účinné čisticí prostředky z domácích ingrediencí. Ty jsou mnohem levnější, stejně účinné a navíc šetrnější k prostředí i vašemu zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spotřebiče mohou stále zářit čistotou a leskem. Ten nejlepší prostředek najdete přímo v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Účinným prostředkem na mytí a leštění oken je například ocet. Smíchejte vodu s octem v poměru 1 : 1 a nalijte směs do rozprašovače. Ocet s vodou si lehce poradí s kdejakou nečistotou, mastnotou na skle, nebo dokonce s vodním kamenem. Pokud chcete zabránit dalšímu usazování nečistot na oknech, můžete na úplném konci mytí přidat do rozprašovače také glycerin.

Jak se zbavit zažloutlé barvy?

Na oknech můžete po zimě pozorovat jemně nažloutlé tóny, které čistému vzhledu skel rozhodně nepřispějí. Namísto toho, abyste okna dlouze drhli bez výsledku, můžete použít velmi účinný domácí prostředek, který udělá okna opět jako nová. Do půl litru vody přidejte asi 6 lžic jedlé sody a důkladně promíchejte. Tímto prostředkem můžete vrátit jas nejen sklům, ale také rámům oken.

Mohlo by vás zajímat:  Udržujte svůj sprchový kout stále čistý, stačí se řídit několika zásadami
Zdroj obrázku: Freepik

Snadné a rychlé čištění oken

Nepatří mytí oken mezi vaše oblíbené domácí práce? Usnadněte si tuto činnost a neztrácejte čas věčným mytím a leštěním oken, na kterých jsou stále k vidění nějaké nedokonalosti v podobě šmouhy. Aby bylo mytí oken co nejsnazší a nejrychlejší, používejte utěrky z mikrovlákna a pro vyleštění nylonové punčochy. Stejnou službu a krásný lesk udělají také papírové kuchyňské utěrky.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/cleaning-products-tools/best-homemade-window-cleaner/
Přidat na Seznam.cz