Myti Oken1

Nenáviděné mytí oken nemusí být fuška. S našimi triky se budou okenice jenom blýskat

Nedá se nic dělat, okna čas od času umýt potřebují. Po jaře se na nich nachází obrovské nánosy pylu, po zimě jsou zase zacákaná deštěm a jinými nečistotami. Mytí oken patří k jedné z nejméně oblíbených úklidových činností, které je potřeba jednou za čas udělat. Ono ani není divu, když se zamyslíte nad tím, kolik času nad takovým mytím oken pokaždé musíte obětovat na úkor jiných činností. A ještě ke všemu jsou okna opravdu málokdy po umytí opravdu čistá, téměř na každém umytém okně lze najít nevzhledné pruhy a další známky nedobře odvedené práce. Co byste tedy měli změnit?

Mohlo by vás zajímat:  Domácí pivní pěst polapí komáry na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Okna myjte nejlépe ráno

Pokud myjete okna v jakoukoli denní dobu, měli byste vědět, že to děláte ne úplně dobře. Velmi dobré a taktické je mýt okna hned zrána a má to svůj podstatný důvod. Ráno nesvítí slunce takovou silou a nebude vás tak oslňovat. Dalším velmi zásadním důvodem je také to, že kapky vody, na které svítí sluníčko, velmi rychle schnou, a právě kvůli tomu pak vznikají zaschlé kapky a pruhy, které už vám nejdou smýt. Nejlépe proto uděláte, když budete mít okna hned ráno a za oblačného dne.

Mohlo by vás zajímat:  Díky kopřivovému hnojivu pokvetou muškáty celou sezónu. Snadno si ho každý připraví sám
Zdroj obrázku: Freepik

Myjte odshora dolů a přidejte ořech

Samozřejmostí je, že je nutné mít okna odshora dolů. Jedině tak zajistíte, že budou okna opravdu čistá a beze šmouh. Nemusíte používat žádné speciální kapaliny určené na mytí oken, které je možné zakoupit v obchodech. Stejně dobře vám postačí obyčejný prostředek, který si vyrobíte za pouhou minutku a za zlomek ceny. Co budete potřebovat? Nic speciálního. Připravte si půl kýble teplé vody a kýbl dolijte octem. Tuto čisticí kapalinu nalijte do čisté nádoby s rozprašovačem. Vhodné je také přihodit jeden vyloupaný vlašský ořech, který změkčí hadr určený na mytí oken. Nezapomeňte, že je potřeba umýt nejen sklo, ale také rám oken. Když se vám bude zdát voda až příliš špinavá, vylijte kýbl a nachystejte si novou mycí kapalinu. Šmouhy mohou vznikat i použitím špinavého mycího roztoku.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a32040/mistakes-cleaning-windows/
Přidat na Seznam.cz