Myti Oken1

Mytí oken patří mezi obávané domácí činnosti, přitom se správným postupem je snadné

Je jasné, že čas od času je potřeba u každého domu umýt okna. I přesto, že se jedná o opravdu potřebnou činnost, ji drtivá většina žen nesnáší. Důvodů může být hned několik, a to od času, který mnoho žen stráví úklidem oken, až po pocit zbytečné práce, protože se jim nepodaří vyčistit okna úplně dokonale, občas najdou někde šmouhu, která by tam po umytí neměla být. Pokud je i u vás mytí oken nejméně oblíbenou činností, možná děláte při úklidu něco špatně. Přinášíme vám pár tipů, díky kterým konečně získáte pocit pořádně odvedené práce.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte svou domácnost pomocí prostředků, které si snadno vyrobíte z pár ingrediencí
Zdroj obrázku: Freepik

Umytí okna

Okno nejprve umyjte pouze pomocí bavlněného hadru, který nepouští žádné chloupky, a teplé vody. Tak dostanete pryč nečistoty, které by následně mohly na okně zanechávat šmouhy. Až budete mít okna umytá teplou vodou, pusťte se do přípravy domácího prostředku na mytí oken. Ptáte se, proč domácího, když si v obchodě můžete vybírat hned z celé škály různých variant? Odpověď je jednoduchá. Ušetříte tím spoustu peněz, pro výrobu vám stačí pouze pár levných a běžných surovin, zabere vám to jen pár minut navíc a vaše okna se budou blýskat čistotou mnohem lépe než při použití koupeného přípravku. Do kyblíčku či jiné nádoby nalijte jednu sklenici vlažné vody z kohoutku a jednu sklenici obyčejného octa a dvě polévkové lžíce šťávy z čerstvého citronu. Pak už jen stačí okna umýt tímto domácím prostředkem a usušit.

Mohlo by vás zajímat:  Utěrka z mikrovlákna se nehodí pro úklid koupelny nebo toalety
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení oken

Ani na sušení oken není nic složitého. Jen budete potřebovat úplně suchý hadr, ideálně čistě bavlněný. Opět je velmi důležité, aby nepouštěl žádné chloupky. Až budete mít hadr mokrý, raději ho vyměňte za jiný. Umyté okno sušte tahy od shora dolů, rozhodně nedělejte krouživé ani jiné pohyby. Právě ty by mohly mít za následek šmouhy, které byste na čerstvě umytém a usušeném okně mohli najít.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/windows-spring-cleaning-268307
Přidat na Seznam.cz