Myti Oken1

Mytí oken je hračka! Stačí znát tu správnou dobu a spolehnout se na osvědčené pomocníky

Triviální činnost, jakou je mytí oken, může i pěkně potrápit. I přes použití těch nejdražších a nejlepších přípravků se tvoří šmouhy, nečistoty se úplně neodstraní anebo na oknech zůstávají vlákna z hadříku. Vliv má kromě použitého vybavení také denní doba, kterou k mytí oken zvolíte. Čeho se vyvarovat a co naopak spolehlivě zabírá?

Roli hraje i počasí

Do mytí se rozhodně nepouštějte v mrazivém a deštivém počasí. Ideální je mírně zatažená obloha. Okna směřující na východ neumývejte před jedenáctou hodinou, okna na jih myjte mezi jedenáctou a patnáctou, západní okna naopak umyjte před jedenáctou dopoledne. Okna směřující na sever lze mýt v kteroukoliv denní dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Úklidové firmy znají metody, jak se vypořádat s tvrdohlavými nečistotami
Zdroj obrázku: Freepik

Před samotným mytím skel odstraňte pavučiny, prach a otřete také parapety. Vynikajícím čisticím prostředkem na mytí oken je kuchyňský ocet. Smíchejte osminu hrnečku s jednou čajovou lžičkou mycího prostředku a osmi hrnky teplé vody. Roztok nanášejte měkkým hadříkem z bavlny nebo mikrovlákna. Nalít ji můžete i do rozprašovače a nastříkat na okna.

Čistič z alkoholu

Připravit si můžete i čistič na bázi alkoholu. V sedmi sklenicích teplé vody rozmíchejte čtvrt sklenice amoniaku, sklenici salicylakoholu nebo vodky a jednu lžičku mycího prostředku. Roztok můžete nalít do lahve s rozprašovačem pro snazší aplikaci. Pokud okna myjete v chladnějším počasí, nepoužívejte teplou vodu, mohlo by dojít k poškození skel. Raději si k mytí vezměte studenou vodu s přídavkem citronové šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Sprcha rostlinám prospěje. Domácí květiny se budou moci znovu nadechnout a růst do krásy
Zdroj obrázku: Freepik

K leštění oken použijte papírové ručníky nebo kouli utvořenou ze zmuchlaných černobílých novin. Podobného výsledku dosáhnete použitím nylonových punčoch. Okna budou beze šmouh. Skla můžete zbavit šmouh také malým množstvím aviváže na praní. Poté je třeba okna vysušit a přeleštit novinami nebo punčochou. Pokud na vašich oknech vznikly stopy po lepicí pásce, zbavíte se jich odlakovačem.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/
Přidat na Seznam.cz