Boty mohou dělat parádu i několik let. Stačí se o ně správně starat

Boty mohou dělat parádu i několik let. Stačí se o ně správně starat

Pořídili jste si nové boty a chcete, aby vám vydržely několik let? V tom případě jim budete muset věnovat náležitou péči, kterou byste měli dělat pokaždé, když s nimi přijdete domů nebo na nich uvidíte skvrny od různých látek. Stačí vědět pár triků, které vám k tomu mohou dopomoci.

Jinak budete pečovat o semišové nebo kožené boty

Triky jsou velmi jednoduché, ale budou platit jen pro některé materiály. Semišové boty jsou velmi specifické. Jestli si na nich všimnete mastných skvrn, budete je muset posypat kukuřičným škrobem nebo mastkovým práškem. Ty nečistoty absorbují a po 4–5 hodinách budou boty beze skvrn. Na hnědý semiš můžete použít kávu, která bude mít podobný odstín. Podrážku zase můžete vybělit zubní pastou, ale pozor, musí být opravdu bílá a bez obsahu aditiv.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj dřevěný skládek před hmyzem a plísněmi

Boty si snadno můžete také natáhnout, místo abyste v nich několik hodin chodili. Pomůže vysoušeč vlasů. Kožené boty si obujte na nohy s tlustými ponožkami, zahřejte těsná místa po několik sekund a držte, dokud boty nevychladnou. Jestli máte doma lakované boty, můžete je vyleštit sametovým kapesníkem. Jestli se o ně takto budete starat každý den, nikdo nepozná, že je botám už několik let.

Zdroj obrázku: Freepik

Boty můžete snadno také vysušit

Boty, které jsou vyrobené z pravé kůže, můžete vysušit pomocí novin. Noviny zmačkejte a vyplňte jimi boty. Nepoužívejte časopisy s barevným inkoustem ani takové, kde je ho mnoho. Noviny vyměňte každých několik hodin a během noci budete mít boty suché. Semiš dostává vlivem vnějších faktorů hodně zabrat. K osvěžení takové obuvi můžete použít páru.

Mohlo by vás zajímat:  Tropický patent přinutí orchideje znovu kvést. Během několika dní se ukážou zcela nové pupeny

Boty si můžete snadno také osvěžit. Abyste neutralizovali pachy, můžete použít obyčejný ocet. Nechte poté boty uschnout na čerstvém vzduchu, aby zápach octa vyprchal. Tenisky můžete očistit pomocí bělicího prášku, který nechte 15 minut v botách, a poté je opláchněte pod tekoucí vodou. Jestli chcete z bot udělat nepromokavé, stačí je potřít lněným olejem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-your-shoes-4164257
Přidat na Seznam.cz