Vlněné oblečení sluší každému a zahřeje. Chyby při praní ho ale můžou nadobro zničit

Vlněné oblečení sluší každému a zahřeje. Chyby při praní ho ale můžou nadobro zničit

Vlněné oblečení potřebuje zvláštní péči, co se týče praní a sušení. Při praní nepoužívejte žádné chemikálie, v obchodech si kupte prací gely, které jsou určené přímo na vlněné prádlo. Nejlepší ale bude poradit si domácími prostředky, které budou k vlně šetrné, a tím pádem se nestane, že by se oblečení srazilo nebo jinak poškodilo.

Vlněné prádlo stačí přeprat ve vlažné vodě

Pokud jen chcete prádlu dodat svěžest, vyperte ho ve vlažné vodě, do které přidejte mýdlové vločky nebo čisticí prostředek na vlnu. Několikrát za sebou propláchněte, a pokud vidíte, že je voda pořád špinavá, postup opakujte, dokud prádlo nebude čisté. Každý kousek vlněného oblečení byste měli vyprat zvlášť. Pokud je možné, že prádlo bude barvit, namočte ho do teplé vody s octem, který barvy zacelí a zároveň nebudou blednout.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od jídla a nápojů vyčistí dobře domácí prostředky

Koupit si můžete přírodní mýdlové vločky, prát můžete také v pracích mýdlových ořeších, které jsou dnes běžně dostupné. Na jemné oblečení z kašmíru nebo jiných citlivých látek můžete používat šampony na bylinné bázi. Následně opláchněte pod teplou vodou, položte na ručník a pověste na ramínko. Vlna by se neměla žehlit, pokud je ale oblečení hodně zmačkané, můžete ho vyžehlit naruby.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlněné oblečení nikdy neždímejte

Pokud vlněné prádlo budete prát v pračce, dbejte na to, aby se nikdy nevyždímalo. Jinak místo oblíbeného svetru vytáhnete z pračky oblečení na panenku. Jestli chcete vlnu usušit, na šňůry dávejte jen šály, ponožky nebo jiné doplňky. Těžké svetry dejte na ručník a oblečení pravidelně obracejte, aby se usušilo rovnoměrně.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy vylepší nejen účes. V domácnosti najde nejedno skvělé využití

Vlnu nikdy nedávejte do igelitového sáčku. Mohla by se poškodit, vlákna nebudou mít správné vlastnosti, oblečení by mohlo začít „kousat“ a objeví se šatní moli, kteří vlnu milují. Vlnu nesušte na sluníčku, aby nevybledly barvy. Dávejte si pozor, abyste si na svetr nic nevylili, protože je obtížné se skvrn zbavit.

Zdroj: https://www.woolmark.com/care/can-i-wash-wool-in-the-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz