Olive Oil 968657 1920 (2)

Dětský olejíček pečuje výborně nejen o citlivou pokožku. Tato použití vylepší i váš den

Dětský olej nebo také olejíček je nepostradatelným prostředkem pro péči o jemnou, citlivou pleť těch nejmenších. Pleť zároveň vyživuje, ošetřuje a také chrání. Jeho velkou výhodou jsou rovněž antiseptické účinky, které jsou dány jeho složením, v němž obvykle nechybí heřmánek. Dětská pokožka ošetřená olejíčkem je výborně chráněná také proti nepříznivému počasí. Dětský olej je samozřejmě vhodný i k péči o dospělou pokožku, zejména u lidí s citlivější pletí. Zajímavé však je, že zde využití olejíčku zdaleka nekončí.

Ochrana a lesk kůže

Prostředků k čištění a konzervaci kožených předmětů existuje celá řada, ale pokud právě nemáte žádný po ruce, můžete se spolehnout na běžný dětský olej. Na mírně navlhčený měkký hadřík nakapejte trochu olejíčku a pomocí něj vyčistěte kožený povrch, který tak získá nejen lesk, ale také ochranu proti nepříznivým vnějším vlivům.

Mohlo by vás zajímat:  Palo santo uklidní mysl, jeho vůně působí proti stresu. V létě odežene obtížný hmyz

A náplast je pryč

Toto se může stát stejně u dítěte, jako u dospělého – náplast nejde dobře sundat, a ještě po ní zůstanou lepivé stopy na kůži. Abyste odolnou náplast a zbytky lepidla z pokožky snadněji odstranili, jednoduše potřete její okraje trochou dětského olejíčku a po chvíli můžete náplast odstranit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prsten jde snadno dolů

Obzvlášť v létě se někdy stane, že trochu natečou prsty a nedaří se sundat prstýnek. Zde se nabízí jednoduchá pomoc ve formě potření prstu trochou olejíčku. Potom už stačí jen chvíli počkat a prsten by měl jít bez problému stáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Při obezitě nestačí zavést dietu. Důležitější je změnit návyky a najít příčinu

Zářivé spotřebiče

Dětský olej je možno využít také k tomu, abyste dosáhli žádoucího lesku povrchu domácích spotřebičů, jako je například chladnička nebo myčka na nádobí. Postup je velice jednoduchý. Vezměte měkký hadřík, lehce jej navlhčete a přidejte malé množství olejíčku. Poté hadříkem dobře vyčistěte a vyleštěte všechny povrchy. Uvidíte sami, jak se budou lesknout.

Zdroj: https://www.instructables.com/11-Unusual-Uses-for-Baby-Oil/
Přidat na Seznam.cz