Všichni majitelé mazlíčků bojují s všudypřítomnými chlupy. Některé vychytávky tento boj usnadní

Všichni majitelé mazlíčků bojují s všudypřítomnými chlupy. Některé vychytávky tento boj usnadní

Jestli máte doma mazlíčka, je jasné, že pouští chlupy. Je to noční můra snad všech majitelů zvířat, ať se jedná o psa, kočku nebo králíka. Je potřeba se jim věnovat, zejména v péči o jejich srst. Základem je kvalitní krmivo a česání.

Zkuste používat furminátor, který srst pečlivě vyčeše

Furminátor je nástroj, který je u majitelů zvířat velmi oblíbený. S jeho pomocí totiž odstraníte srst ve spodní části kožíšku, tzv. podsadu. Možná budete překvapeni, kolik chlupů při jednom česání furminátorem ze zvířete vyčešete. Pokud je budete česat pravidelně, můžete si hodně pomoci. Chlupy jsou totiž jinak opravdu všude – stačí si vzít čistý hrnek, nasypat do něj kávu, a i když kočka nebo pes kolem hrnku ani neprojdou, chlup se tam přesto objeví.

Mohlo by vás zajímat:  Některá zařízení berou energii, i když jsou vypnutá. Účet za elektřinu tak může nepříjemně překvapit

Proti problémům s chlupy lze bojovat různými prostředky, lepší ale bude jim předcházet. Zvířecí strava by měla obsahovat dostatek kvalitních živin, které na stav srsti mají velký vliv. Pokud je budete krmit nekvalitními granulemi, brzy se to na jejich srsti projeví. Měla by být lesklá a zářící, bohužel mnoho majitelů dává přednost kvantitě před kvalitou.

Zdroj obrázku: Freepik

K odstranění chlupů můžete použít ruční vysavač nebo lepicí válečky

Válečky plné lepicích proužků jsou velmi oblíbené. Mohou se totiž vložit do kabelky, auta nebo kamkoliv jinam a být vždy při ruce, když je potřebujete. Používají se na pohovky, křesla i oblečení. Je nutné jich ale zakoupit více, protože se rychle spotřebují. Použít můžete také gumové rukavice. Ty jsou velmi spolehlivé, hlavně na větší plochy, jako jsou křesla nebo gauče. Stačí je jen navlhčit a rukou přejet po chlupaté ploše.

Mohlo by vás zajímat:  Byty u parku v Praze nabízí dokonalé rodinné bydlení

Pokud máte doma čalouněný nábytek, stojí za to ho vyčistit teplou vodou se solí. Jestli často vysáváte, pořiďte si kvalitní vysavač s turbo kartáčem, který vyčistí všechno. Vlasy nebo chlupy od zvířat můžete snadno odstranit pomocí kartáče s gumovými štětinami nebo mopem, který má antistatickou vložku. Velkým pomocníkem jsou sušičky prádla, modernější pračky mají funkci odstranění chlupů již během praní. Nezapomeňte u těchto spotřebičů pravidelně čistit filtr, ve kterém se chlupy hromadí.

Zdroj: https://pets.webmd.com/dogs/excessive-shedding-dogs
Přidat na Seznam.cz