Nemusíte utrácet za stále nové boty. Stačí těm starým jednoduše vrátit šmrnc

Nemusíte utrácet za stále nové boty. Stačí těm starým jednoduše vrátit šmrnc

Jestli máte boty, které jsou vaše oblíbené, a nosíte je často, musíte se o ně také dobře starat. Naštěstí ale nemusíte utrácet spoustu peněz za výrobky, které jsou dostupné. Stačí si jen pamatovat několik triků, díky kterým budou boty vypadat jako nové. Záleží také na tom, jestli jsou boty semišové, kožené, nebo látkové.

Na semišové boty budete potřebovat jiné prostředky než na kožené

Na semišové boty se hodí například kukuřičný škrob. Pro hnědý semiš můžete použít například kávu. Můžete si také pomocí domácích prostředků vybělit podrážku. Na to použijte zubní pastu, ale dejte pozor, musí být bílá, jinak byste měli boty flekaté. Jestli si chcete boty vysušit, můžete si pomoci fénem nebo do bot nacpat novinové papíry. Dejte ale pozor, abyste fén neměli moc blízko u bot.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Vhodné je myslet na ponoření a kvalitu vody

Jestli si chcete lakované boty ještě vyleštit, můžete použít sametový kapesník. Jestli je budete leštit každý den, nikdo nebude pochybovat o tom, že máte nové boty. Boty z pravé kůže můžete sušit novinami, nepoužívejte ale noviny s barevnými obrázky a každých několik hodin je vyměňte.

Zdroj obrázku: Freepik

Tenisky můžete vyčistit pomocí bělicího prášku

Jestli máte koženkové boty, které jsou kvalitní, můžete je ošetřit horkou vodou. Nalijte ji do bot, držte ji tam několik vteřin, poté ji vylijte a obujte si boty. Choďte v nich tak dlouho, dokud nejsou suché. Jestli se chcete zbavit nepříjemného pachu, můžete do bot nalít například ocet. Ten neutralizuje zápach a po použití octa můžete boty nechat uschnout na čerstvém vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metody čištění udrží koberec beze skvrn a poškození

Tenisky si vyčistíte tak, že je navlhčíte a vetřete do nich bělicí prášek. Můžete ho použít nejen na podrážky, ale také na látku. Nechte prášek působit asi 15 minut, setřete ho a boty opláchněte pod tekoucí vodou. Jestli chcete mít boty chráněné před vlhkostí, můžete použít impregnaci nebo vyzkoušet lněný olej.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Remove-Jean-Stains-from-Shoes
Přidat na Seznam.cz