Vyžeňte z bot zápach jednou provždy. Trapným situacím bude konec

Možná už se vám také stalo, že jste se někde museli nečekaně zout a kvůli silnému zápachu z bot byste se nejraději hanbou propadli. Bohužel zápach z bot je dost častý problém, který nám ale způsobuje nepříjemné komplikace. Odstraňování silného zápachu zabere více času, ale určitě nemusíte boty nutně rovnou vyhazovat. Je však dobré problémům předcházet a pravidelně o ně pečovat.

První pomoc

Pokud je to možné a boty to dovolují, můžete je zkusit vyprat. Pomůže také, pokud je vystříkáte antibakteriálním sprejem, který je přímo určený proti zápachu. Je-li však odér skutečně silný, možná se nevyhnete tomu, že budete muset zkusit i jiné metody. Zkuste tyto, které zaručeně fungují.

Čajové sáčky

Pokud zápach není příliš intenzivní, postačí, pokud do obuvi vložíte přibližně tucet čajových sáčků na celou noc. Čajové sáčky umí absorbovat nepříjemné pachy a neutralizovat je jemnou vůní čaje.

Zdroj obrázku: Freepik

Stelivo

Máte doma domácího mazlíčka? Hned máte o způsob navíc, jak se zbavit zápachu. Nejlépe se hodí stelivo pro kočky, ale dobře poslouží třeba i piliny, které jsou určeny pro hlodavce. Stelivo nasypte do bot a na noc je dejte do uzavřené krabice. Ráno budou boty opět vonět jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Dětský olejíček pečuje výborně nejen o citlivou pokožku. Tato použití vylepší i váš den

Citron a šalvěj

Tato kombinace perfektně neutralizuje nežádoucí pachy. Jak na to? Připravte si plátěné sáčky a do nich dejte sušenou citronovou kůru a trochu sušené šalvěje. Tyto sáčky pak na noc vložte do bot a ráno se můžete těšit na svěží obuv.

Vyměňte stélku

Pokud je obuv vyrobena z plastu, vyjměte původní stélku a vyměňte ji za novou, vyrobenou z přírodního materiálu, jako je bavlna nebo vlna. Takové materiály se tolik nezapařují a nevzniká tak snadno vlhkost, která vede k plísním nebo zápachu.

Vodka

Použít můžete i silný alkohol, jako je například vodka. S jeho pomocí se vám podaří boty vydezinfikovat, ale počítejte s tím, že mohou být trochu cítit po alkoholu ještě pár následujících dní.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/how_do_you_get_a_bad_smell_out_of_shoes/article.htm
Přidat na Seznam.cz