Sport Shoes 1470061 1920

Vyžeňte z bot zápach jednou provždy. Trapným situacím bude konec

Možná už se vám také stalo, že jste se někde museli nečekaně zout a kvůli silnému zápachu z bot byste se nejraději hanbou propadli. Bohužel zápach z bot je dost častý problém, který nám ale způsobuje nepříjemné komplikace. Odstraňování silného zápachu zabere více času, ale určitě nemusíte boty nutně rovnou vyhazovat. Je však dobré problémům předcházet a pravidelně o ně pečovat.

První pomoc

Pokud je to možné a boty to dovolují, můžete je zkusit vyprat. Pomůže také, pokud je vystříkáte antibakteriálním sprejem, který je přímo určený proti zápachu. Je-li však odér skutečně silný, možná se nevyhnete tomu, že budete muset zkusit i jiné metody. Zkuste tyto, které zaručeně fungují.

Mohlo by vás zajímat:  Sršně ze zahrady odeženou některé výrazné vůně a rostliny

Čajové sáčky

Pokud zápach není příliš intenzivní, postačí, pokud do obuvi vložíte přibližně tucet čajových sáčků na celou noc. Čajové sáčky umí absorbovat nepříjemné pachy a neutralizovat je jemnou vůní čaje.

Zdroj obrázku: Freepik

Stelivo

Máte doma domácího mazlíčka? Hned máte o způsob navíc, jak se zbavit zápachu. Nejlépe se hodí stelivo pro kočky, ale dobře poslouží třeba i piliny, které jsou určeny pro hlodavce. Stelivo nasypte do bot a na noc je dejte do uzavřené krabice. Ráno budou boty opět vonět jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Roční vyúčtování elektřiny nás už děsit nemusí, stačí začít chytře šetřit

Citron a šalvěj

Tato kombinace perfektně neutralizuje nežádoucí pachy. Jak na to? Připravte si plátěné sáčky a do nich dejte sušenou citronovou kůru a trochu sušené šalvěje. Tyto sáčky pak na noc vložte do bot a ráno se můžete těšit na svěží obuv.

Vyměňte stélku

Pokud je obuv vyrobena z plastu, vyjměte původní stélku a vyměňte ji za novou, vyrobenou z přírodního materiálu, jako je bavlna nebo vlna. Takové materiály se tolik nezapařují a nevzniká tak snadno vlhkost, která vede k plísním nebo zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  I smažená jídla lze připravit zdravěji. Klíč je ve správné volbě tuku

Vodka

Použít můžete i silný alkohol, jako je například vodka. S jeho pomocí se vám podaří boty vydezinfikovat, ale počítejte s tím, že mohou být trochu cítit po alkoholu ještě pár následujících dní.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/how_do_you_get_a_bad_smell_out_of_shoes/article.htm
Přidat na Seznam.cz