Sedm způsobů, jak využít skvělé vlastnosti octa pro krásu domova i péči o tělo

Sedm způsobů, jak využít skvělé vlastnosti octa pro krásu domova i péči o tělo

Nejčastěji se používá jako dochucovadlo na salátovou zálivku nebo do nálevu na různé druhy zeleniny či pro nakládání uzenin. Ocet ale nemá jen kuchyňské použití, může nahradit drahé čisticí prostředky, protože má dezinfekční a antiseptické účinky. Bílý ocet se používá pro své nevšední vlastnosti i v kosmetice, obdobně jako jablečný ocet, který pomáhá i zhubnout. Na co a jaký druh octa lze použít?

1.     Pro odstranění skvrn od potu

S nevzhlednými zažloutlými skvrnami si poradí obyčejný kvasný lihový ocet, kterým místo polijte a nechte 10 minut působit. Poté stačí vyprat běžným způsobem v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Změna chování koček může ukazovat na problém nebo nepohodlí

2.     Zářivá koupelna a čisté obklady

Ocet nemá jen bělicí účinky, ale pro své antibakteriální účinky je ceněným čisticím prostředkem, který zlikviduje nečistotu i bakterie z koupelnových obkladů, umyvadla nebo vany.

3.     Přírodní herbicid

Ocet používají zahradníci na likvidaci plevele. Tento přírodní herbicid neničí ostatní rostliny a půdu, ocet se stříká přímo na listy a stonky nežádoucího býlí.

4.     Bílý ocet dodá vlasům hebkost

Pro krásné a hebké vlasy stačí namíchat octové tonikum z bílého octa a vody v poměru 1 : 2. Směs nalijte do rozprašovače a vlasy postříkejte od kořínků po konečky, po 10 minutách je omyjte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Komáry přitahují více určité krevní skupiny i vůně našeho těla
Zdroj obrázku: Freepik

5.     Pro odstranění cigaretového kouře

Kuřák v domácnosti? Pro neutralizaci nepříjemného zápachu stačí nalít ocet do misky a postavit na místo, kde je cítit zápach nejvíce. Po pár hodinách odér zmizí.

6.     Pro krásně nalakované nehty

Ocet má odmašťující schopnost, proto před nanesením laku nehty ponořte na 10 minut do octa. Budou dokonale očištěné a lak přilne na nehet mnohem lépe.

7.     Jablečný ocet pro krásnou postavu i pokožku

Pravidelné užívání jablečného octa zrychluje metabolismus a napomáhá zhubnout nadbytečné kilogramy, ale je i skvělým pomocníkem při potížích s pokožkou. Voda s jablečným octem napomáhá odstranit odumřelé buňky a stařecké skvrny z pokožky. Stačí potřít a nechat působit 30 minut, poté omýt vlažnou vodou. Tato kúra současně napomáhá likvidovat akné a zabraňuje rozvoji kožních infekcí.

Zdroj: http://ecosalon.com/20-unusual-uses-for-vinegar-253/
Přidat na Seznam.cz