Skvrny od kávy už nebudou problém. Se správným postupem zmizí beze zbytku

Skvrny od kávy už nebudou problém. Se správným postupem zmizí beze zbytku

Má omamnou chuť, výtečně chutná a povzbuzuje. Jenže někdy se nechtěně vylije a zanechává velké viditelné skvrny, které se těžko odstraňují. Řeč je o milované kávě, která se může nedopatřením vylít. Pohroma nastává, když se skvrna dostane na šaty, bílou košili, slavnostní ubrus nebo nový koberec, kde zůstávají stopy po kávě dlouhou dobu. Co dělat, aby se skvrny nadobro odstranily dříve, než stihnou zaschnout? Vyzkoušejte tipy našich babiček na odstranění extrémně odolných skvrn, budete překvapeni, jak fungují skvěle!

Mohlo by vás zajímat:  Milujete kvalitní drogerii? Vyzkoušejte tu z Německa

Skvrny nedrhněte, jen namočte

Při vylití kávy nečekejte s odstraňováním do dalšího dne, skvrny by mohly zaschnout a už by nešly vyčistit. Zasáhnout musíte hned s tím, co máte zrovna po ruce. Co dělat, když jste na procházce venku? Nedopusťte, aby skvrna zaschla, a raději namočte flek čistou vodou a poté přiložte papírové ručníky, aby nasály kávu. Poté převraťte oblečení naruby a nasměrujte na skvrnu tekoucí studenou vodu, poté vyčistěte doma pomocí doporučených čisticích prostředků.

Nejrychleji odstraňuje skvrny ocet

Ocet funguje jako první pomoc při vylití kávy na látku. Postačí smíchat čajovou lžičku octa v litru vody, namočte do směsi houbičku a přiložte ji na skvrnu, nechte nasáknout a působit. Poté vyperte běžným způsobem, po skvrně nebude ani památka.

Mohlo by vás zajímat:  Před topnou sezónou si zaslouží radiátory oprášit
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte octovou pastu

Další možný způsob, jak odstranit kávovou skvrnu, je pomocí pracího prášku a octa. Vymíchejte v malém kelímku z obou složek pastu a poté potřete směsí skvrnu. Nechte působit, poté opláchněte ve studené vodě a dejte prát tradičním způsobem. Proces s pastou můžete opakovat do vymizení skvrny.

Použijte jedlou sodu

Co by hospodyňky dělaly bez jedlé sody? I ta skvěle působí na kávové skvrny, stačí nasypat na vlhkou houbičku a rozetřít na skvrnu, po pár minutách flek zmizí. Poté vyperte jako vždycky. Výborně funguje tento způsob také na černý čaj. Jedlou sodu můžete nahradit i obyčejnou kuchyňskou solí. Ta působí dobře na koberce, stačí špinavé místo posolit vysokou vrstvou a nechat působit, poté dočistěte studenou vodou.

Zdroj: https://eldoradocoffee.com/blogs/news/remove-coffee-stains
Přidat na Seznam.cz