Toothpaste 3121211 1920

V každé koupelně najdeme dokonalý čisticí prostředek, který rozzáří celý domov

Ve vaší koupelně se jistě vedle zubního kartáčku nachází i zubní pasta. Pokud její účinky chcete využít na maximum, nemusíte ji používat jen pro čistotu vašeho chrupu. Vyzkoušejte tyto účinné rady a tipy, se kterými snadno zvítězíte nad kdejakým neduhem vaší domácnosti.

Klasická zubní pasta vám pomůže v mnoha ohledech. Díky bělicí látce, která je v mnoha pastách obsažena, můžete zesvětlit látky i povrchy. Tento trik používejte pouze v případě, že chcete vrátit materiálu bílou barvu. Světlé a jiné odstíny bude bělit až moc.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu
Zdroj obrázku: Pixabay

Zubní pasta odstraňuje skvrny

Mezi skvrny, které dokáže odstranit zubní pasta, patří například ty od kávy nebo čaje. Skvěle funguje například také na skvrnu od kolečka sklenice na dřevěném nábytku. Vytlačte zubní pastu na vlhký hadřík a otřete pracovní desku se skvrnou. Pokud tento jednoduchý krok nepomůže, naneste pastu přímo na skvrnu a nechte působit jednu hodinu.

Poté odstraňte pastu vlhkým hadříkem a vyleštěte materiál do sucha. Zaznamenali jste barvu na vlasy, inkoust nebo rtěnku na jakémkoliv povrchu? Vezměte kartáček spolu s pastou a zkuste flek vydrhnout. Skvrny na koberci nebo čalouněném nábytku můžete utřít vlhkou houbičkou.

Mohlo by vás zajímat:  Teplá koupel před spaním uklidní tělo i mysl. Odborníci radí, kdy je pro ni nejlepší čas
Zdroj obrázku: Pixabay

Renovace kovových předmětů

Stříbrné šperky mohou každodenním používáním snadno zčernat nebo chytit tmavý odstín. Pokud chcete, aby vaše šperky zase zářily čistotou, můžete použít zubní pastu. Právě pasta pomůže odstranit veškerou špínu i nečistoty z hloubky šperků. Použijte k tomu zubní pastu s kartáčkem, pastu poté otřete suchým hadříkem. Stejný trik pomůže také na odstranění vodního kamene i usazenin v kuchyňském dřezu.

Zubní pasta odstraňuje pachy

Pokud zapáchá termoska nebo dóza od jídla, můžete odstranit nežádoucí pach ještě před vložením do myčky nádobí. Vydrhněte nádobu zubní pastou. Ta odstraní pachy i skvrny dokonce i z rukou. Skvěle funguje na mastnotu, dehet, lepidlo nebo olej z automobilu. Můžete pastu použít také na odstranění pachu cibule, ryb či hub nebo brambor.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/50-things-you-never-knew-you-could-do-with-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz